Nejlepší knihy, které jsem přečetla za rok 2017

By 14:27

Leden utekl jako voda a já s tímto článkem přicházím už možná tak trochu jako s křížkem po funuse, ale říkala jsem si, že by byla škoda vám nepředstavit tři nejlepší knihy, které jsem v minulém roce přečetla. Tak pojďme na to.


Titul nejlepší přečtená kniha za rok 2017 získává The Book Thief, neboli Zlodějka knih. Tuhle knížku jsem měla doma už dlouho, snad dva roky, nicméně jelikož je anglicky a ta angličtina není zrovna nejlehčí, musela jsem se k té četbě dopracovat. Knížku jsem přečetla jedním dechem, četla jsem ji doma, ve škole v hodinách (což bych asi neměla moc říkat, když jsem byla v maturitním ročníku a měla těsně před maturitou) a nemohla se od ní odtrhnou. Příběh si myslím všichni znáte, a to především i díky celkem úspěšném filmu. I já film viděla, ale s knížkou se to srovnat nedá. Já u knížek většinou nebrečím, ale tato mi dokázala vehnat slzy do očí a to je jen další známka toho, jak moc skvělá je. A za mě můžu doporučit i v angličtině, přijde mi, že anglicky se dají určité věci vyjádřit líp, než v češtině.
The Book Thief - Markus Zusak
Druhou příčku obsadil svazek Jako zabít ptáčka. Tato kniha získala Pulitzerovu cenu a já se tomu ani nedivím, získala ji právem. Příběh je o dospívání, lidských hodnotách a to vše v kontextu Ameriky ve 30. letech 20. století a rasové segregace. Vše se můžete dočíst v recenzi. Za mě je ale tento příběh tak silný, že by si ho měl přečíst každý a klidně bych ho zařadila i mezi povinnou četbu pro maturanty.
Jako zabít ptáčka - Harper Lee
Na třetím místě se umístila kniha Černobílý svět, která se svým námětem hodně podobá předešlé. Spor mezi černochy a bělochy v Americe. Tady se však tématem rasismu a segregace zabýváme mnohem víc do hloubky. Všechno podstatné se opět dozvíte v recenzi.


Černobílý svět - Kathryn Stockett
A jaké nejlepší knihy jste minulý rok přečetli vy?
V.

You Might Also Like

5 komentářů

 1. Zajímavý výběr, asi jsem jediná ale mě osobně Zlodějka knih nijak extra neuchvátila. Nebyla vůbec špatná, ale vracet se k ní nejspíš nebudu. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkný výběr :) Nečetla jsem ani jednu, tak bych to měla napravit :)

  OdpovědětVymazat
 3. Zlodějku knih mám doma už od roku 2014, ale ještě jsem si ji nedokázala přečíst. Snad to letos zvládnu. :)

  Za mě patří k nejlepším knihám za rok 2017 Mořeplavec, Dobrý proti severáku, Harry Potter v x jazycích a tak dál. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Černobílý svět jsem viděla jako film. Ten se mi opravdu líbil. Zlodějku knih také, ale tu jsem měla v plánu i přečíst, ale zatím nebylo kdy...

  OdpovědětVymazat
 5. Na Jako zabít ptáčka a Zlodějku knih se rozhodně chystám, protože to jsou pravděpodobně fenomenální díla! :)

  OdpovědětVymazat