kafe a knížka #7

By 14:27

Je tu pondělí a s ním další příspěvek do rubriky kafe a knížka. Naposledy jsem se ozvala před Vánoci a teď už máme svátky a volno za sebou a je čas se vrátit zpět ke svým povinnostem. 

Co se týče Vánoc, letos mě ta vánoční nálada obrovským obloukem přešla a pro mě to bylo takové nijaké. Je to škoda, ale nedá se nic dělat. Co mě perfektně vystihuje je citát ,,I miss the way how Christmas felt, when I was a child." Za co jsem ale vděčná byl ten klid. Opravdu jsem si odpočinula a  to i přes to, že jsem stejně úplně nevypla a neustále aktualizovala stag. 

Po Vánocích následoval konec roku a tím se uskutečnila moje druhá cesta, o které jsem se zmiňovala v nějakém předchozím článku. Letos jsem ty oslavy chtěla zažít jinak a navíc potřebovala vypadnout, a tak jsme s kamarádkou sbalily kufry a vydaly se do Kodaně. A byl to jeden z nejlepších zážitků minulého roku a nejlepší start do roku nového, který slibuje další cesty. Už v únoru si zas sbalím svých pět švestek a se ségrou a kamarádama vyrazím do Alp. A jestli se těším? To ani psát nemusím. Hory jsou lajf, lyže a snowboard jsou svoboda. Miluju ten pocit, který na svahu zažívám. Navíc jsem si začala dělat scrapbook, o kterém jsem přemýšlela už nějaký ten pátek. Nakonec jsem se zpětně vrátila ke svému začátku na výšce a pokaždé, když si ten sešit prolistovávám, mám radost. A taky se těším na všechny další zážitky, které rok 2018 přinese a které si tam zaznamenám.

the most iconic photo of Copenhagen
A na závěr zase trochu toho knižního povídání. Přes Vánoce jsem přečetla Na cestě a Poslední píseň, recenze už jsou zveřejněné. Aktuálně mám rozečtenou Janu Eyreovou, ale tam jsem opravdu teprve na začátku. Poslední dobou ale přemýšlím nad tím, jak se mi můj vkus na knížky změnil a kdy a kde vlastně nastal ten zlom, že jsem se našla v klasické literatuře. Je to zvláštní, jak se člověk vyvíjí a mění. Mám i pár nových svazků, ty vám ale nepředstavím, ať je v příštím článku s novými knihami nějaké překvapení.

Mějte se krásně a vysokoškolákům pevné nervy a hodně štěstí!

P.S. Aktualizovala jsem si goodreads, tak si mě můžete přidat. Můj profil zde.

V.

You Might Also Like

0 komentářů