Filmová recenze: Špindl

By 10:29

Když jsem viděla trailer na nový český film Špindl, byla jsem nadšená. Vypadalo to na skvělý film, i přes to mi však v hlavě vyskočila varovná kontrolka, že přece i trailer na Padesátku vypadal slibně a nakonec se mi to vůbec nelíbilo. A tak jsem do kina šla s tím, že jsem raději nic neočekávala. A bylo to dobře.

Děj filmu nás zavede do českého ráje všech lyžařů a snowboardistů. Tři nezadané sestry, každá úplně jiná, se vydají do Špindlerova Mlýnu, protože přeci kde jinde někoho sbalit, než na horách, kam si všichni jedou užívat. A to je tak nějak celková zápletka filmu. Děj je takový neslaný, nemastný, prostě nudný. A to od filmu, kde vystupují herci jako Jan Revai, Alice Bendová, Anna Polívková a další opravdu moc nečekáte. 

Co se týče hereckých výkonů, musím říct, že jsem také docela zklamaná. Pro mě byly některé scény tak strašně nepřesvědčivé, že jsem až nechápala, jak režisér mohl něco takového vůbec vypustit do světa. Kdo ale stojí za zmínku je David Gránský, jehož roli ocení zejména slečny a ženy, a tak nějak je to vlastně záchrana filmu, protože je aspoň na koho se dívat. 

Abych nebyla ale úplně kritická, vyzdvihnu jednu scénu, která se mi opravdu líbila. Je to scéna Anny Polívkové, kdy je opilá a snaží se dostat na Sněžku. U téhle jediné scény jsem se opravdu upřímně zasmála a Anna ji zahrála skvěle. Zbytek pokusů o vtip prostě nevyšel.

Musím se ale přiznat, že me překvapuje hodnocení na ČSFD, kde má Špindl 43% a v úvodu zmiňovaná Padesátka 53%. Já nejsem nadšená ani z jednoho filmu, ale když bych si měla vybrat, tak je teda o něco lepší ten Špindl.

Celý film na mě působí tak, že se autor snažil natočit komedii, kterou by si lidé pouštěli i po letech. To se ale opravdu nepovedlo, a tak po filmu Špindl za pár měsíců ani pes neštěkne. Dlouho jsem přemýšlela, kolik dám hvězdiček a nakonec jsem se rozhodla pouze pro dvě. 


**

You Might Also Like

0 komentářů