Co jsem přečetla v roce 2017

By 10:50

To, že skončil rok 2017 asi nemusím nikomu říkat. A jak už to tak bývá, ke konci roku se vážou i nespočetná a různorodá zúčtování. Proč si teda neudělat jedno takové i tady? V článku se dozvíte, kolik knih jsem za tento rok přečetla, jaké to byly a ve stručtosti něco málo o nich. Tak pojďme na to!

1. Krysař - Viktor Dyk
Na začátku roku na moje čtení měla vliv maturita a já dočítala poslední knížky ze svého seznamu. Krysař je česká klasika, která nechybí na seznamu snad žádnému maturantovi.

2. Kdo chytá v žitě - J. D. Salinger
Další kniha, kterou jsem četla kvůli maturitě. Avšak po tomhle svazku bych sáhla i kdybych ho na seznamu neměla, protože mě zaujal. Nicméně po dočtení jsem byla docela zklamaná. Začátek byl super, ale pak už se to táhlo.

3. Rozmarné léto - Vladislav Vančura
A poslední kniha, kterou jsem četla k maturitě. Rozmarné léto nesedne každému a ani já nejsem ze stylu Vančury nadšená, ale přežít se to dá.

4. Černobílý svět - Kathryn Stockett
Skvělá knížka, kterou jsem měla doma už dlouho a konečně se k ní dostala. A doporučuji ji všemi deseti. Recenze zde.

5. The book thief - Markus Zusak
Já tuhle knížku miluju a víc k tomu nemám co dodat.

6. Okamžiky štěstí - Patrik Hartl
Mě se tahle knížka od Hartla zas až tak nelíbila, určitě doporučuji spíše Malý pražský erotikon.

7. Dívka ve vlaku - Paula Hawkins
Jedna z knih, okolo kterých bylo velké haló a já neodolala a taky si ji přečetla. Ta knížka je určitě fajn, ale za mě je hodně přeceňovaná.

8. Rozum a cit - Jane Austen
Jane Austen a její romány mám ráda a Rozum a cit určitě doporučuju. Ještě teď když si na knížku vzpomenu jsem udivená, jak to všechno nakonec dopadlo a jak moc mě dokázala autorka překvapit. Více v recenzi.

9. Na větrné hůrce - Emily Brönte
Tento titul jsem měla na to read listu hodně dlouho a v Levných knihách mu prostě nešlo odolat. Po dočtení jsem však byla rozpačitá a i když příběh sám o sobě nebyl špatný, nesedl mi autorčin styl. 

10. - 16. série Harry Potter - J. K. Rowling
Po maturitě to chtělo pořádnou odměnu a co je lepší, než se vrátit do dětství a přečíst si všechny díly Harryho? Nic. A tak jsem část prázdnin strávila v Bradavicích. Harry Potter je prostě srdcovka.

17. Žítkovské bohyně - Kateřina Tučková
Bydlím nedaleko Žítkové a o místních bohyních jsem toho slyšela už nespočet. Chtěla jsem se toho ale dozvědět víc, a tak jsem sáhla právě po tomhle svazku. Více v recenzi.

18. Malý pražský erotikon - Patrik Hartl
Skvělá oddechová knížka od českého autora. Recenzi si můžete přečíst zde.

19. My děti ze stanice ZOO - Christiane F.
Drogy jsou nadčasové téma a každý s nimi během života přijde do stiku. Tenhle příběh je hodně známý a já si ho už konečně taky přečetla. A co na něj říkám? Je to hrozné, co se v té době v Berlíně dělo a každý by si před užitím tvrdých drog měl uvědomit, co dává všanc.

20. Milk and honey - Rupi Kaur
Knížka, okolo které je v poslední době velký boom. Já jsem z ní až tak nadšená nebyla, ale nad některými věcmi jsem se zamyslela.

21. Jako zabít ptáčka - Harper Lee
Tuhle knížku by si měl přečíst každý. Nejenom příběh, ale i poselství, které je skryto mezi řádky. Recenze tady.

22. Noc na Karlštejně - Jaroslav Vrchlický
O Noci na Karlštejně už tady nic psát nebudu, vše najdete v recenzi.

23. Na cestě - Jack Kerouac
Recenze.


24. Poslední píseň - Nicholas Sparks

Původně jsem ji už neplánovala rozečítat, ale stačil jeden den a už jsem byla i na konci. Recenze zde.


Vím, že 24 knížek není žádné závratné číslo, nicméně když vezmu v potaz,  že jsem maturovala, chystala se na výšku a následně začala studovat žurnalistiku, tak se ani nedivím, že těch knížek nebylo víc. A co jste přečetli vy?

V.

You Might Also Like

0 komentářů