kafe a knížka #6

By 12:06

Už je to skoro měsíc, co jsem se naposledy ozvala. Není to tím, že bych nechtěla, nicméně jsem nic nečetla a ani neměla žádnou myšlenku nebo nápad, co bych do této rubriky nepsala, a tak jsem se jednoduše rozhodla, že nic psát nebudu. Hlavním důvodem mého nečtení byla škola, ale od pátku už mám volno, a tak se konečně můžu na čtení a psaní zase vrhnout.

Jak jsem psala, hlavním důvodem mé neaktivity byla škola. Za poslední dva týdny jsem měla osm zápočtů a dalo mi to celkem zabrat. Hodně. Moje nervy plakaly. Navíc jsme měli i hodně praktických úkolů a já klasicky dodělávala všechno na poslední chvíli. Výsledky všech zápočtů ještě nemám, některé dopadly dobře, z některých zas tak nejásám, ale bylo to moje první zkouškové a pro mě hodně velká výzva. Teď mám chvilku oddech a v lednu další část.  Uvědomila jsem si, že studium žurnalistiky asi žádný med nebude a ne nadarmo se říká, že je to jeden z nejtěžších oborů. No co, budou to zajímavé tři roky. Kompenzací jsou skvělí lidé a to, že mě to baví.

Za tu dobu, co jsem se neozvala jsem tři týdny nebyla doma a ten návrat v pátek byl pohlazení po duši. Opravdu. Tak hezký a hřejivý pocit jsem už dlouho nezažila a vlastně mě to i donutilo se zase trochu zamyslet. Uvědomila jsem si, že je krásné mít místo, kam se rádi vracíte, kde znáte každý koutek, kde rádi trávíte svůj čas a hlavně kde je vaše rodina. Budu se opakovat, ale zase jsem vděčná, že mám takovou rodinu, jakou mám a že mi ten domov dělá takový, jaký je.

Jeden víkend jsem taky zavítala po dvou letech do Vídně a já už málem i zapomněla, jak je to město nádherné. Vídeň patří k mým nejoblíbenějším evropským metropolím. Město má skvělou atmosférů a ta architektura je něco, co bych mohla obdivovat 24/7. Nevím jak vy, ale já má v každém městě, které navštěvuji častěji, nějaké oblíbené místo. V Praze to je Rudolfinum a ve Vídni? Jednoznačně Karlskirche!


Vídeň <3

A teď konečně ke knížkám! Hned v pátek jsem se vrhla na Noc na Karlštejně a jelikož je to tenká knížka, už jsem ji i dočetla a co vám budu povídat, já jsem nadšená. Pro mě je Noc na Karlštejně prostě srdcovka v jakékoliv podobě. Aktuálně čtu Na cestě od Jacka Kerouacka. V nejbližší době se můžete těšit na článek s novými knihami, recenzi na Noc na Karlštejně a další. Snad se těšíte alespoň tolik jako já, protože mně to psaní a čtení opravdu chybělo.


Vánoce!

Užívejte si vánoční atmosféru a v neděli hodně dárků pod stromečkem!

P. S. Pokud byste si chtěli přečíst nějakou mou další tvorbu, přídávám linky.
http://inthespotlight.cz/uncategorized/jsem-youtuber-a-taky-umim-zpivat/
http://pres.upmedia.cz/zpravy/biatlonova-sezona-odstartovala
http://pres.upmedia.cz/zpravy/americka-hvezda-elektronicke-hudby-roztanci-prahu

V.

You Might Also Like

0 komentářů