kafe & knížka #5

By 8:24


Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jestli mám tenhle článek vůbec psát, jelikož se u mě za poslední týden co se týče knih vůbec nic neudálo. Nic nečtu, když nepočítám McQuaila nebo nově Burtona a Jiráka. Ani jsem si nic nekoupila, a tak se mi honily hlavou myšlenky, jestli tento týden prostě nepřeskočím. Pak jsem si ale řekla, že to dneska pojmu trochu jinak a napíšu vám něco o tom, jak se mi postupně opět mění hodnoty.

Celé tady tenhle myšlenkový pochod začal v sobotu. Přes víkend jsem byla na naší chatě na Vranově a naše "tradice" s rodičema a sestou je, že jezdíme nakupovat do Rakouska. Tak jsme se teda v sobotu plni elánu sebrali a jeli. Čekala jsem klasický průběh jako vždycky - budu jako utržená ze řetězu a budu do kabinek chodit s hordami a hordami oblečení. No dopadlo to tak, že jsem měla hodinu na obličeji svůj znechucený výraz a jen se těšila, až konečně zapadneme do Tchiba a dáme si kafe a zákusek. Po cestě domů jsem přemýšlela, co se stalo. A najednou mi to došlo...

Poslední dobou jsem hodně investovala do sebe. Do svého rozvoje. Do věcí, co mě něčím obohatí. Snažím se na sobě pracovat a dávat peníze do věcí, které mě dělají šťastnou a nějakým způsobem zase posunou dál. A co tím vším myslím? Tak například koncerty. Já jsem měla koncerty a různé festivaly vždy ráda, ale za poslední měsíc jsem se nějak neudržela a neskutečnou pálku vrazila do lístků na různé interprety. Ať už jsou to Imagine Dragons nebo show Timmy Trumpet. A stále si pohrávám s otázkou co The Chainsmokers a Thirty Seconds to Mars. Dál je tu cestování. V nejbližší době mě čekají dvě cesty, jedna menší, jedna větší a už se nemůžu dočkat! Kam pojedu se dozvíte někdy jindy. Taky knížky. Knížka je jedna z mála věcí, která moc nestojí, ale přitom vám toho může dát tolik. Rozšířit obzory, objasnit různé situace, změnit váš pohled na různé věci. Jo, s kupováním knížek jsem se teď taky zase rozjela. No a v rámci mého studia a všeho co dělám a co mě baví jsem největší část peněz investovala do techniky. Koupila jsem si nový Macbook Pro, což je pro někoho zbytečně drahá a nesmyslná investice, ale já na Apple nedám dopustit. K iPhonu už to chtělo konečně počítač, se kterým budu mít všechno synchronizováno. Navíc taky někde potřebuji psát, dělat grafiku, stříhat a tak dále. No a v neposlední řadě zrcadlovka, kterou sice ještě nemám, ale přinese mi ji Ježíšek. Já jsem původně chtěla novou šatní skříň a snowboard, ale pak jsem si řekla, že vlastně takové materiální věci momentálně nepotřebuju a život bez nich půjde dál stejně jako do teď. Sice mi ten snowboard je trochu líto, ale na ten si vydělám a pořídím časem sama. Teď chci hlavně tu zrcadlovku, abych se zase posunula trochu dál.


I am endlessly creating myself.

A tímto výčtem se dostáváme na začátek. Oblečení, nebo jestli chcete móda byli opravdu velkou součástí mého života za poslední tři roky. Nakupovat jsem mohla 24/7. Teď jsem ale dospěla do stavu, kdy nepotřebuju každý týden nový kousek do skříně. Moje hodnoty se zas posunuly někam jinam a nové oblečení na těch předních příčkách nefiguruje.

A co tím vším chci říct? Já vlastně ani nevím. Snad jen to, abyste dělali to, co vás baví, snažili se na sobě pracovat a hlavně byli šťastní. Protože co je víc?

Pro dnešek se loučím, mějte se hezky!

PS. Držte mi palce ve 13:15 mám zápočet z dějin.
PPS. V pátek se můžete těšit na článek o knižních tipech na dárky.

Vendy

You Might Also Like

0 komentářů