Recenze: Malý pražský erotikon

By 15:32S touhle recenzí přicházím možná tak trochu jako s křížkem po funuse, jelikož kniha Malý pražský erotikon proletěla knižním světem jako blesk už před nějakou dobou. A i když to není autorova prvotina, můžeme říct, že právě díky tomuto svazku se tak proslavil.

Když se řekne Patrik Hartl, tak téměř každý ví, kdo to je, nebo si ho alespoň spojí s jeho specifickým smíchem. Není to jenom spisovatel, ale především i režisér a scénárista. A to se taky někdy lehce projeví i v jeho knihách. Rychlý sled událostí je něco, s čím u jeho děl musíte počítat.

Jak už název knihy napovídá, svazek se řadí do erotické literatury. Na druhou stranu to ale není až tak pravda. Když se řekne erotická literatura, tak si v dnešní době většina vybaví sérii Padesát odstínů. Pokud i vy patříte do této skupiny, tak vás zklamu. Malý pražský erotikon pojednává o milostných osudech členů dvou rodin z pražské čtvrti Baba. A i když se o postavách pár peprných informací dozvíme, není to nic dráždivého a úplně odvážného.

Co se týče jazyka, kterým je kniha napsána, nečekejte žádné složitosti. Jednoduché věty a slang dnešní doby. To je vše. A tak se Malý pražský erotikon stává lehkou nenáročnou četbout, která díky slangu a aktuálnosti zaujme především mladší generace.

I přestože počet stránek knihy šplhá k číslu 500, zvládnete ji přečíst za dvě odpoledne. A to nejednom díky jednoduchému jazyku. Příběh vás prostě vtáhne a vy se od něj nebudete chtít odtrhnout. Doporučuji se ale s knihou odebrat někam na samotku, protože se místy budete smát nahlas a věřte mi, o pohledy ostatních opravdu nestojíte.

Já jsem od autora četla jako první knihu Okamžiky štěstí a to byl ten kámen úrazu. Víte, ona mi ta kniha přišla napsaná vyloženě za tím účelem, aby byla hit. Spisovatel s jednou knihou uspěl a aby na něj lidé nezapomněli, chtěl hned vydat něco dalšího, na podobrý způsob jako Malý pražský erotikon. Taková rychlokvaška, co moc nezaujme. Mě nezaujala a tak jsem si říkala, že nemám důvod další knihy od Patrika Hartla číst. Nicméně jsem mu ještě jednu šanci dala a nelituju.

Malý pražský erotikon je ta kniha, u které nechcete přestat číst. Ta kniha, u které hltáte každou stránku. Ta kniha, která vás rozesměje tak, že na vás lidé koukají jak na blázna. Ano, místy je to opět tak trochu klišé, ale to už k autorově stylu psaní patří.

You Might Also Like

0 komentářů