kafe & knížka #2

By 0:00

Po tom, co jsem minulý víkend byla totálně rozložená a psychicky vydeptaná ze školy, jsem se konečně dala dokopy, našla svůj systém a řád a jsem zase happy a spokojená, plna síly připavena čelit všem překážkám, čtěte připravena studovat všechny ty filozofie a komunikace, a mám za sebou skvělý týden.


kafe z kavárny u knihovny za 20,- a knížka, kterou musím číst do školy
a všimněte si nálepky na Macu! #vicecasunacteni

Jak jsem zmiňovala, minulý víkend jsem byla fakt na dně. Vím, že si spousta lidí řekne "žurnalistika, co tam prosím tebe můžete mít tak těžkého", ale když to nezažijete, tak to nepochopíte. Když jsem si uvědomila, kolik povinností vlastně mám, kolika věcem nerozumím, že nemám ještě žádný článek napsaný, že zápočtový týden už klepe na dveře, bylo mi opravdu špatně. Protivná, nasraná a ještě chvilku a normálně bych se rozbrečela a zhroutila. Ale řekla jsem si "Vendulo a o co vlasně jde? Chceš to studovat? Chceš. Chceš mí volný čas? Chceš. Tak se seber a bude to fajn." A tak jsem si vzala diář, to do list, všechno zapsala, zvýranila, zorganizovala a hned mi bylo líp.
Takže tady trávím své dny ve škole, poté vždycky aspoň dvě hoďky v knihovně a pak kamarádi a volný čas. Konečně jsem napsala i články a tři mám už publikované. Odkazy dám níž, kdybyste si chtěli něco z mé tvorby přečíst.
S kamarádkou jsem tady v Olomouci zašla do divadla na Noc na Karlštejně a bylo to skvělé. Všem to doporučuju. Já ten film zbožňuju a muzikál nebyl o nic horší. A knížka? Na tu se chystám!
Ve čtvrtek jsem byla ve Zlíně na koncertě Chinaski a OMG, já je miluju. Ještě víc než do teď, a to jsem si myslela, že už to víc ani nejde. Ten koncert byl další impulz k tomu být šťastná, protože tolik pozitivní energie, bylo to neskutečné. A spojit to se školou a napsat o tom zprávu? Geniální.
A teď se teda konečně dostáváme k tomu, co čtu. Aktuálně mám rozečtené takové srandy jako McQuaila nebo Internetovou publicistiku od Bednáře. Co se týče beletrie, kterou nečtu z donucení, trávím teď čas s knihou Jako zabít ptáčka.
Tuhle knížku jsem měla na to read listu už fakt dlouho. Mně se do podvědomí dostala hlavně díky americkým filmům, což asi není něco, čím bych se měla chválit. Jsem na straně 120 a ta knížka je skvělá! Zatím se ten děj sice moc nerozvinul, ale po psychologické stránce jsem z toho úplně vedle. Jak sleduju vývoj hlavní hrdinky a výchovu jejího otce spolu se společenským kontextem té doby, je to neuvěřitelné, že to autorka dokázala všechno tak do hloubky vystihnout. Každopádně se ale už těším, až se i příběh trochu rozjede.


A co vy? Jak se máte, co čtete?

Na závěr slibované články:

http://pres.upmedia.cz/zpravy/thirty-seconds-to-mars-miri-opet-do-prahy
http://pres.upmedia.cz/zpravy/zebricek-top-100-djs-ovladl-opet-martin-garrix-2
http://pres.upmedia.cz/zpravy/chinaski-na-sve-druhe-zastavce-neni-nam-do-place-tour

Mějte se krásně a pokud vás taky zrovna trápí nějaké depky, tak hlavu vzhůru, nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Jak říká staré pořekadlo (?), hlavně že jsme zdraví! hahaha, Vendulo.

V.

You Might Also Like

0 komentářů