Recenze: Temná akademie - Rozpolcení

By 17:10

Název: Temná akademie 3 - Rozpolcení
Autor: Gabriella Poole
Rok vydání: 2013/04
Počet stran: 272
Nakladatelství: Fragment
Česká anotace: Darkova akademie začíná nový semestr ve starobylém Instanbulu. Cassie je vznešeností města nadšená, nemá ale sílu na to, aby si pobyt pořádně užila. Musí si zvolit mezi privilegovaným světem Vyvolených a svými nejlepšími přáteli. Cassie stojí před osudovým rozhodnutím, které jí může změnit život jednou provždy. Mezitím se městem plíží vrah a podezření může padnout na kohokoliv... Třetí díl napínavé tajemné série.

Druhý díl ze série Temná Akademie od autorky Gabrielly Poole. Jelikož začal nový semestr a škola se přestěhovala, tak se děj knihy odehrává v úžasném, starobylém Istanbulu.

Cassie doufá, že s nástupem do nového semestru z ní sejmou pocit viny a taky smutku. Také doufá, že když budou zase chodit do školy a nakupovat, tak i Isabella přestane myslet jen a pouze na Jakea. Také doufá, že se s Isabellou zase začnou bavit, tak jako dříve, jenže Cassie, ať už chce nebo ne, je stále vtahována do politiky Vyvolených a tím se s Isabellou stále více odcizují.

Cassie se cítí ublíženě, že se na ni Rajtin vykašlal, jenom proto, že mu to nakázali. Stále nedokáže přestat myslet na to, jako jí ublížil. Ke všemu se do toho vždycky vloží Estellin hlas a všechno možná ještě více pokazí. Asi není nejpříjemnější, když se chcete seznámit s někým novým, tak že vám v hlavě stále dokola zní: My ho nepotřebujeme!

V tomhle díle jde vidět, že když je někdo zamilovaný, tak se může snadno změnit. Buď k lepšímu, jako například Richard, nebo k horšímu, jako třeba Cassandra nebo její ex-přítel, nejspíše budoucí přítel.

Konec knihy mě doopravdy hodně překvapil. Toto jsem doopravdy nečekala a myslím, že už Cassie nebudu mít v takové oblibě, jako jsem ji měla doteď.

Kniha mi ze všech tří dílů přišla nejlepší. Byla akčnější a měla i lepší zápletku (která se mi ale už tak moc nelíbí). Pořád sice Cassie v nějakých situacích nechápu, ale už jasněji poznám, co se chystá udělat. I v tomto díle nechyběla romantika.

Obálka knihy se mi moc nelíbí. Istanbul je pěkný, ale ti dva, co jsou na větší části obálky nevypadají zrovna nejlépe. Ale uznávám, že ta holka má pěkné oči a řasy, a ke klukovi se raději vyjadřovat nebudu.

Musím uznat, že i tato kniha si mě docela získala a proto dávám 4 hvězdičky a díky konci se těším moc moc těším na (snad?) poslední díl.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

You Might Also Like

0 komentářů