Recenze: Temná akademie - Spoutaní

By 22:39Název: Temná akademie 2 - Spoutaní
Autor: Gabriella Poole
Rok vydání: 2012/09
Počet stran: 272
Nakladatelství: Fragment
Česká anotace: Před začátkem nového semestru se Darkova akademie stěhuje do New Yorku. Cassie už není jen nováčkem, který jen tápe. Stala se silnou osobností, odhodlanou skrýt svá tajemství. Poté, co byla přijata mezi Vyvolené, se musí vyrovnat se svými neuvěřitelnými schopnosti. Její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší moc. Zvládne se Casiie postavit mocným silám a nenávisti? Zachrání své přátele od strašlivého osudu, anebo je zahubí, aby spasila sama sebe? Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku..Druhý díl napínavé tajemné série. Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku...Druhý díl ze série Temná Akademie od autorky Gabrielly Poole se odehrává v New Yorku, kde nyní sídlí Darkova akademie. Cassie se do školy dostává už druhým rokem a těší se, až zase uvidí svoji kamarádku a Rajtina.

Tato kniha je plná nečekaných situací a nástrah, které chtějí Cassie a jejím přátelům znepříjemnit život. Dokáže si s tím Cassie poradit, nebo vše skončí něčím špatným nebo až smrtí někoho z jejich blízkých?

Na postavy si nemůžu stěžovat. Richard pobíhá po akademii a chová se dokonale, Cassie je spokojená s Rajtinem a jejich vztahem (alespoň na chvíli), Jake zuří a naše Bella Bella Isabella se má jako v sedmém nebi a stále je s Cassie nejlepší kamarádka a vždy se jí podaří Cassandru nějak odreagovat. Řekněte mi, není toto dokonalý ráj na zemi?

Ale ne. Popravdě řečeno jsem překvapena chováním, jaké nám předvádí Richard. Není obvyklé, aby se z padoucha stal úžasný, možná trochu dotěrný kluk. (Už jsem řekla, že miluju padouchy??) Cassie by měla být ráda, že za ní pořád někdo chodí a omlouvá se jí a pomalu ji málem prosí na kolenou. Takže Cassandro, wake up!

Cassie se ale taky hodně změnila. Od té doby, co má v sobě ducha Estelle se chová poněkud nezvykle. Připadá mi jako slabá napodobenina Gluma, ale Cassandra není tak vyhublá a má víc vlasů. Ale nebojte, na toto její neobvyklé chování si rychle zvyknete, a pak budete jenom kroutit hlavou, jak může takový duch ovlivnit něčí chování.

Samozřejmě musí být hodně těžké hostit ducha, nemít jedinou myšlenku pro sebe a taky když do vás pořád někdo hustí: „Je naše! Vezmeme si ji celou!“, asi to není zrovna nejpříjemnější. Ale má to určitě i nějaké výhody, například se Cassie nemusí bát, že bude někdy sama. A Estelle jí určitě může radit v testech, což musí být veliká výhoda. Tyto Cassiiny vnitřní konflikty dodávali knize tajemný nádech, který celou knihu obohatil. Myslím, že to byl od autorky velice chytrý tah. 

Obálka knihy je jednoduchá a zajímavá. Hřbetem pěkně ladí s předchozím dílem, je tam zase to červené oko. Vypadá to tajemně a duchařsky (jako obsah knihy) a taky nebezpečně. Vidíte, co všechno se může skrývat v takovém New Yorku. Ale nejvíce se mi stejně líbí to obočí… je velice vtipné.

Libí se mi styl, kterým je tato kniha napsána. Je jednoduchý, takže ani se nenadějete a jste v půlce. Tento díl se mi zdál více propracovaný a byl akčnější. Cassie už nebyla tak moc zmatená z Vyvolených a pomalu si na její nový život začíná zvykat, ikdyž to pro ni musí být hodně těžké. 

Musím říct, že tento díl se mi líbil více než ten předchozí, ale i přesto dám knize „jenom“ 4 hvězdičky. Ale hned běžím pro další díl, protože chci - ne, musím vědět jak to všechno dopadne a jaká překvapivá rozhodnutí nám nakonec Cassie předvede.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Tuto sérii mám moc ráda, už se nemůžu dočkat 4. dílu....

    OdpovědětVymazat