RECENZE: Strážkyně králových tajemství

By 21:21

Název: Strážkyně králových tajemství
Autor: Michelle Diener
Rok vydání: 2013/04
Počet stran: 200
Nakladatelství: Domino
Česká anotace: Vzácný drahokam. Královský dvůr plný intrik. A tajná úmluva, v níž se za pravdu platí příliš vysoká cena...
Malířka Susanna Horenboutová se vyhřívá v přízni královny a dvorních dam, které si nesmírně oblíbily její působivé portréty. Slunné dny však skončí ve chvíli, kdy se vynoří postava z její dávné minulosti a zavleče Susannu do nebezpečné hry, která by mohla vyústit až ve válku s Francií. A všechny intriky se točí kolem ztraceného králova diamantu nesmírné ceny...
Susanna a její snoubenec John Parker jsou odhodláni zjistit, kdo vzácný drahokam ukradl. Riskují při tom nejen své postavení, ale také život, protože pouhý krůček za nimi se pohybuje zkušený nájemný vrah. Cesta za nalezením pravdy je znovu zaplete do nelítostných dvorských intrik, dovede je ponurým labyrintem podzemních chodeb až do věznice Fleet, aby nakonec stanuli tváří v tvář protivníkovi, který se vskutku nezastaví před ničím.


Jsme zpět v Anglii, a jak všichni dobře víme královský dvůr je plný intrik a intrikánských podlých lidí, kteří se snaží jakýmkoliv způsobem dostat k moci a je jim jedno kolik lidí zraní nebo zabijí. Vše je přece jenom pro jejich dobro, slávu a bohatství.

Ze začátku jsem měla menší problém se v knize zorientovat, ale po čase jsem si zvykla. Je dobře, že jsou kapitoly krátké a střídají se pohledy postav. Toto dodává knize originální kouzlo. Další výhodou je to, že jde všechno za sebou a není to jako v jiných knížkách, kde se vracíme o dlouhou dobu zpět.

Žádnou knihu s touto tematikou jsem ještě nikdy nečetla, a proto jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Určitě si přečtu i další knihy od této autorky. Ikdyž jsem nečetla první díl této série. Tak si myslím, že to vůbec nevadí, neboť je v knize všechno vysvětleno.

Tato kniha je plná akce a nečekaných zvratů, které vás napnou a nenechají vás odtrhnout se od knihy. Pořád budete chtít vědět, co se děje a jak to všechno dopadne. Jde vidět, že si autorka s knihou pořádně pohrála.

Hlavní postavy, Susanna a Parkera, jsem si hned od začátku oblíbila. Jsou to příjemní lidé, kteří se snaží získat zpět drahocenný králův klenot a ochránit Anglii před válkou. Do cesty se jim ale plete spousta ostatních lidí, ať už místních nebo cizinců, kteří válku chtějí, proto musí být Susanna, Parker a jeho chlapci velice opatrní.

Obálka knihy je jednoduchá, ale zároveň i krásná. Je na ní vyobrazena dívka v šatech z doby, ve které se tato kniha odehrává. A jelikož je Susanna malířka můžeme vidět krásně nazdobené písmenko K.

Na knize musím vyzvednout to, že se v ní nevyskytuje žádné nadpřirozeno, žádná magie a ani nic podobného. Ba naopak. Kniha je z části založena na skutečných událostech, které se podle určitých zdrojů za vlády Jindřicha VIII odehrály.

Tuto knihu bych doporučila všem milovníkům historických knih, ale i také těm, co mají rádi romantiku a napětí. To všechno totiž v této knize naleznete. Kniha se mi moc líbila a těším se na další díl a všechny postavy, se kterými určitě opět prožiju to, co v této knížce. Z knihy jsem nadšená, a proto jí dávám 4 hvězdičky.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství DOMINO.

You Might Also Like

0 komentářů