Recenze: Pulz

By 17:12


Pulz
Název: Pulz
Autor: John Lutz
Rok vydání: 2013
Počet stran: 424
Nakladatelství: Domino
Česká anotace: Během převozu sériového vraha do věznice s nejpřísnější ostrahou udeří hurikán. Ostře sledovaný pasažér obrněného vozu beze stopy zmizí.  Vládne sice všeobecné přesvědčení, že běsnění živlů nemohl přežít, ale jistotu nemá nikdo.
To bylo před dlouhými deseti lety. Na transsexuálního zabijáka, který si nechával říkat Daniel Daniella, už svět téměř zapomněl. Teď se ale hrůzné vzpomínky znovu derou na povrch, protože bylo nalezeno několik zavražděných obětí – a modus operandi až příliš silně připomíná pohřešovaného vraha.
Mohl Daniel Daniella skutečně hurikán přežít? Rozhodl se pokračovat ve svém hrůzném běsnění, na němž on osobně neshledává nic špatného? Anebo je někdo jeho činy natolik fascinován, že hodlá svůj bizarní vzor napodobit? Ať už je pravda jakákoli, detektiv Frank Quinn má plné ruce práce. Ví totiž, že každý den, kdy zůstává vrah na svobodě, může stát další lidský život.

Když jsem si z edičního plánu nakladatelství Domino měla vybrat nějakou knihu na recenzi, okamžitě mě upoutala tato kniha. Nevím čím to bylo, jelikož detektivky jsem nikdy dřív moc nečetla. Nicméně jsem si řekla, že když mě tato upoutala, tak je asi nejvyšší čas nějakou tu detektivku zkusit. A tak se stalo, že se tahle kniha dostala až ke mě.

Příběh začíná převozem sériového vraha, Daniela Danielly, do jiné věznice. Při převozu však udeří hurikán a Danielovi se podaří uprchnout. I přes to si však všichni myslí, že Daniela zabil hurikán a pomalu se na něj zapomíná. Nyní je deset let poté a zdá se, že Daniel znovu udeřil. Nebo při nejmenším alespoň někdo, kdo se ho snaží napodobit. Nalézá se oběť za obětí a všechny zavražděné stejným způsobem - a až příliš podobně Danielovým praktikám. Po vrahovi začne pátrat Frank Quinn a jeho detektivní kancelář. Nicméně ani oni si nejsou jisti, zda stále vraždí jeden a ten samý pachatel. Podaří se jim nakonec vraha polapit? Je vrah skutečně Daniel nebo někdo jiný?

Až když mi kniha došla domů jsem zjistila, že patří do série a je to už její sedmý díl. Dostala jsem tak strach že tomu vůbec nebudu rozumět, nebo že nebudu vědět o co se jedná. Nicméně kdybych o tom nevěděla, myslím si, že je to samostatná kniha, jelikož tam žádné důležité informace nechyběly.

Na knize se mi líbilo, že se v ní střídalo hodně pohledů a více takových menších příběhů. Mohli jsem například nahlédnout do soukromého života Franka Quinna a spoustě dalších postav. Možná si říkáte, že byste se v tom po chvíli začali ztrácet, ale vyvedu vás z omylu. Taky jsem si myslela, ale pocit zmatenosti jsem ani jednou nezažila.

Chvílemi jsem se u knihy třásla strachy a občas i odporem, jelikož způsob vražd byl opravdu brutální a kdykoliv tam byla nějaká oběť více popsána, zvedal se mi žaludek. K takové knize to nicméně patří a je dobře, že v nás takové pocity dokáže vyvolat.

Pulz je docela obsáhlá kniha, má něco kolem 400 stran, nicméně čte se dobře a poměrně rychle ubíhá. Když se začtete, nevnímáte nic jiného než knihu a chcete jen číst a číst dál.

Konec knihy mě dokonale překvapil a já o tom musela přemýšlet ještě hodnou chvíli poté.

Knize po zásluze dávám 4 hvězdičky a jakmile se mi naskytne příležitost, určitě si přečtu celou sérii od prvního dílu.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Domino!


You Might Also Like

1 komentářů

  1. Knížku si určitě přečtu..:) Četla jsem od Johna Lutze Nočního pavouka a ten se mi líbil:)

    OdpovědětVymazat