RECENZE: Pád vážky

By 14:25

Název: Stíny vědoucích 2 - Pád vážky
Autor: Adrian Tchaikovski
Rok vydání: 2012
Počet stran: 576
Nakladatelství: Zoner Press
Česká anotace: Strhující příběh o světě lidí s hmyzími schopnostmi a vlastnostmi.
První útok Vos se i za cenu velkých ztrát podařilo odrazit, Impérium se však nevzdává. Vosí císař má smělé plány a rozhodl se podrobit si Nížiny úplně a jednou provždy. Jeho vojáci se nyní roztahují po celé zemi a v ohrožení již není pouze jedno město, ale všechny státy. Došlo na varovná slova šéfa broučí špionáže Stenwolda Makera… nastala válka.
V krvavých bojích se střetne magie prastarých vidoucích ras a moderních strojů ras vědoucích. A až na válečném poli se pozná, kdo je skutečný přítel a kdo zrádce a co všechno je schopná přestát skutečná láska. Národy Nížin jsou nuceny zapomenout na stará příkoří a spojit své síly. Ale je možné, aby Kudlanky bojovaly po boku nenáviděných Pavouků? Stenwoldovi přátelé umírají jeden po druhém, v ohrožení života je i jeho rodina – stárnoucí Brouk se tedy musí vyrovnat nejen se smrtícími útoky Vos, ale i se svým vlastním svědomím…
Ve druhém díle série Stíny vědoucích rozehrává Adrian Tchaikovsky strhující partii o lidské dobyvačnosti, lstivosti a odvaze. Lidé jeho románu nejsou obyčejní – díky prastarému vývoji si nesou různé hmyzí schopnosti a vlastnosti. Agresivní Vosy tedy dovedou ze svých rukou vysílat žihadla, elegantní Vážky mohou létat a záhadní můří lidé vidí výborně ve tmě. Díky tomuto neotřelému nápadu vznikla dobrodružná série, jež si získala tisíce čtenářů po celém světě.
 ~~~


Vosy chtějí dobít impérium, a proto se zaměřují na větší města se svou armádou. Postupují neustále bez přestání do středu Nížin a ničí všechna města. Jak to nakonec dopadne?

Tato kniha se mi líbí hned z mnoha důvodů. Jedním z nich je, že se v knize nevyskytuje žádný milostný trojúhelník. Kniha je o pocitech a charakteru všech postav. Postavy se postupně poznávají a rozvíjí se.

Prostředí, ve kterém se kniha odehrává je válka, ale prostředí je dokonalé. Autor ho umí vykreslit v takových barvách, že si připadám, jako bych sama byla v této knize. Mám ráda knihy, kde je válka a kde je možné všechno. Kde se porušují pravidla, jenom aby měl člověk pokoj od ostatních.

Kniha je plná neuvěřitelných zvratů a akce. Na každé straně se děje něco nového. Kniha vás určitě nenechá chladnými a při čtení se určitě budou projevovat pocity. V jednu chvíli lapáte po dechu, neboť nemůžete uvěřit, že vám to autor udělal a v druhé chvíli se kácíte na zem smíchy.

Postavy mám ráda všechny. Nemám tu nikoho oblíbeného. Je to sice divné, ale mám ráda jak ty kladné charaktery, tak i ty záporné. Když si to tak vezmu tak chápu i jejich rozhodnutí, kterými buď ničí, nebo pomáhají.

Obálka knihy se mi velice líbí. Je velmi zajímavá. V knize jsou také ilustrace, které jsou taky pěkné. Škoda, že je jich tam jenom tolik málo. Taky bych tak chtěla umět kreslit, smůla, že takový zázrak se nikdy nestane.

Jak to shrnout? Těším se na další díl. Knihy s touto tématikou mám strašně ráda a doufám, že další díl vyjde co nejdříve. Knize dávám 4,5 hvězdičky.


You Might Also Like

1 komentářů