Nejsem sériový vrah (Dan Wells)

By 19:27

Anotace: Patnáctiletý John Wayne Cleaver je nebezpečný a dobře to ví. Je posedlý sériovými vrahy. Nechce se však stát jedním z nich, a proto si ve svém vlastním zájmu – a v zájmu bezpečí svých blízkých – stanovil přísná pravidla, jimiž se řídí. Snaží se žít normální život tak, jako by šlo o soukromé náboženství, které jej může ochránit před zatracením.
Johnova matka provozuje pohřební ústav a s mrtvými těly se tak setkává od dětství. Vlastně je má rád. Mrtvoly nevyžadují ani neočekávají empatii, kterou John neumí poskytnout. Možná proto rozpozná, že na těle, které policie nalezla v jedné zadní uličce, je něco divného – a uvědomí si, co tato odlišnost znamená.
Poprvé se tak John musí postavit tváří v tvář nebezpečí, které nevychází přímo z něj a neumí je ovládat. Zlu, jež může ohrozit všechno a všechny, které by měl mít rád – kdyby ovšem mohl.  


~~~


Můj názor: Nejsem sériový vrah  je opravdu zajímavá kniha. V okamžiku, kdy jsem ji začala číst mě v táhla do sebe. Celý příběh mi svým způsobem připomínal virus, kdy autorka smíchala sci-fi s detektivkou a to samé najdeme i tady. Takovéto spojení mám opravdu ráda, protože si tady najdeme od každého něco.
Věřte mi, není nic hezkého začít knihu s tím, jak tenhle kluk pracuje s mrtvolou a dělá jí cosi s žílami  a balazamuje ji...popravdě? Bylo to dost nechutné, ale zároveň vás to fascinovalo.
Za co bych autora také pochválila je zpracování hlavní postavy. John se nepodobá mládeži v jeho věku. Se spolužáky moc nevychází. Ale podstatné je to, že se obává, že se z něj stane sériový vrah. Od malička je zaujatý sériovými vrahy. Ví o nich vše, myslí jako oni a dokonce má jméno po jednom z nich. Tohoto kluka si zkrátka musíte zamilovat. No, uznejte sami, je dost originální. Jeho myšlení je zajímavé a vás to s ním prostě baví!
Jediné co mi tam tak nepasovalo je to, že vraha známe už od poloviny knihy. Samozřejmě mi to nevadilo, protože to bylo dost nečekané, ale chtěla jsem se tu o tom zmínit.
Co nakonec říct? Kniha mě svým způsobem fascinovala. Byla originální a velmi poutavá. Vše bylo krásně pospáno, i když u některých věcí by to až tak dobře nemuselo být. Například u vražd. Mé rady pro vás nakonec? Vy co jste slabší povahy, tak to nečtěte! (samozřejmě teď přeháním)

Hodnocení: 89%
Natt

You Might Also Like

3 komentářů

  1. Už som o tom počula, nevyzerá to zle 8)

    OdpovědětVymazat
  2. vyzerá to veľmi dobre, ale ja som slabá povaha a asi by mi tie opisy toho ako robí mŕtvole dačo so žilami neboli príjemné :D

    OdpovědětVymazat