Recenze: Česká akta X

By 18:50


Název: Česká akta X - stopy mimozemských civilizací u nás
Autor: Vladimír Liška
Rok vydání: 06/2012
Počet stran: 184
Nakladatelství: Alpress
Česká anotace: Navštěvují nás opravdu mimozemské bytosti a unášejí lidi do svých vesmírných lodí, nebo jde jen o chiméru a mediální humbuk? Proběhly i v českých zemích případy pozorování neidentifikovatelných létajících objektů? Milovníkům záhad poodhalí mnohá tajemství přední český záhadolog, ufolog a spoluzakladatel československé archeoastronautické asociace.
 
 ~~~UFO, aneb neidentifikované létající objekty jsou pro člověka velkou záhadou, i když se vědci a různí specialisté snaží mnoho let přijít na to, co to vlastně ve skutečnosti je a co to znamená. Milióny otázek a milióny odpovědí, ale stále to nestačí.

Vladimír Liška se zabývá paranormálními jevy, historickými záhadami a problematikou UFO. Jeho inspirací je mnoho autorů, kteří se těmito tématy také zabývají. Aktivně se podílí na rozkvětu parapsychologie a archeoastronautiky u nás v ČR.

Vladimír Liška se nám v knize snaží objasnit záhadu zvanou UFO a vše, co jí týká. Seznamuje nás s historií UFO a také se všemi projekty, které se snaží rozluštit tuto zapeklitou hádanku.

Nejvíce mě na knize bavila kapitola o historii UFA a celé ufologie. Musím říct, že o některých věcech slyším poprvé, i když se týkají České republiky. Věděli jste například, že byla někdy založena Československá archeoastronautická asociace a že se magazín ZÁŘE zabýval ufologií? Taky mě velice překvapilo, že se UFO vyskytovalo i v době před naším letopočtem?

V knize se také objevují i fotografie, na kterých je buď UFO vyfoceno, nebo namalováno. Také zde můžeme najít otisk, který po sobě UFO zanechalo a pozoruhodné na tom je, že byl otisk nalezen na území naší republiky.

Vladimír Liška v knize odpověděl na mnoho důležitých otázek, ale z jeho vysvětlování nám taky mnoho otázek položil. Osobně si myslím, že UFO nikdy nebude pochopeno a vždy se kolem tohoto tématu bude objevovat mlha, která nám bude určitou část zakrývat. U knihy jsem se vždy snažila zamyslet a zkusit si představit, že někde daleko od naší planety existuje něco, co nás pozoruje, nebo snaží poznat.

Tato kniha odkrývá spoustu odpovědí na téma UFO, jenže pro lidi to nikdy nebude dostačující. Pořád se budou objevovat nové a nové otázky a vědci budou i nadále hledat odpovědi. Vladimír Liška napsal skvělou knihu, která určitě zaujme každého, koho tato věda alespoň trochu zajímá. Proto dávám knize 3,5 hvězdičky. Nezapomeňte se dívat na oblohu, třeba právě vy narazíte na kořeny této hádanky a objasníte světu co je UFO zač.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Alpress.

Bailey

You Might Also Like

0 komentářů