Recenze: Ve službách Nuly 5

By 11:20Název: Ve službách Nuly 5
Autor: Nana Močizuki
Rok vydání: 2011
Počet stran: 164
Nakladatelství: Zoner Press
Česká anotace: Výprava na Albion vrcholí! Na New Castle sice táhnou vojska oddaná Reconquistě a Saitovi se aktuální vývoj situace vůbec nelíbí, ale Wardes má všechno pod kontrolou a zdá se, že jeho sňatek s Luisou již nemůže nic ohrozit.
Podaří se tristainským vyslancům dokončit jejich misi a vrátit se i s dopisem včas k princezně Henriettě? Provdá se Luisa za svého dlouholetého snoubence, nebo se do toho Saito vloží? Čtěte již páté pokračování oblíbené fantasy ecchi mangy o klukovi ze současného Japonska, který se díky zpackanému kouzlu stane služebníkem nešikovné čarodějky!

~~~

Luisa se má vdát za Wardese, vždyť po tom také celý život toužila, avšak nyní už si není tak jistá. Musí se ale rozhodnout rychle, svatba už je totiž téměř za dveřmi. Saito v sobě objeví novou schopnost a Luisa se už k němu konečně přestane chovat jako k "odpornému čoklovi", jak ho nazývá.
Může se zdát, že mise, kterou plnili pro princeznu Henriettu dopadla dobře, nebyl by to však Luisin příběh, kdyby se opět něco nepokazilo.

Abych se přiznala, když jsem tento díl otevřela, už u první kresby jsem nechápala. Postupem se mi to trochu osvětlilo, ale pořád jsem z prvních dvou stránek byla zmatená. Když jsem se dočetla nakonec mangy, ukázalo se, že úplně první dva listy z tohoto svazku jsou právě na konci. Sice nechápu, co tam dělají, ale aspoň v té manze jsou.

Moje nejoblíbenější postavou z celé série se stala princezna Henrietta a mě osobně mrzí, že do teď se v mangách objevovala tak málo. Snad se to v příštích dílech změní.

Co mě mrzí, jsou konce kapitol. V předchozích mangách tam bylo pár řádků o postavách nebo třeba Siestiny převleky, ale v tomto dílu nenajdete víc jak kresbu některé z postav. Což je škoda, protože manga je kreseb plná, tak by to chtělo trochu oživit. Je opravdu škoda, že autorka nevymyslela něco lepšího.

Celou mangu vtipně doprovází hlášky Saitova meče, Delfingera. U jeho monologů jsem se několikrát zasmála. Opravdu, i rezavý, starý meč může být vtipný!

Na celé sérii se mi taktéž líbí, že i když se odehrává v jiném světě, částečně je příběh propojen s naším světem.

Obálka tohoto dílu se mi líbí asi ze všech nejvíce. Luisa na ní ve svatebních šatech vypadá kouzelně a celý obrázek je provedena v hezkých, příjemných barvách. Obálka vás zaujme hned na první pohled a při nakouknutí dovnitř vás manga okouzlí už úplně.

Manga se mi líbila, hodně jsem se u ní nasmála a rozhodně ji doporučuji jak holkám, tak i klukům. Jelikož jsem ale na konci ztratila a něco nechápala (doufám, že se to v dalším díle vysvětlí) musím na hodnocení trochu ubrat. Manze tedy dávám 4 hvězdičky. Na další svazek Luisiných příhod už se moc těším, tak uvidíme, co si pro nás Nana připraví.


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Zoner Press.

Kelsí

You Might Also Like

0 komentářů