Recenze: Italština pro samouky

By 18:50

Název: Italština pro samouky
Autor: Renata Skoupá
Rok vydání: 2010
Počet stran: 224
Nakladatelství: Fragment
Česká anotace: Naučte se další cizí jazyk! 
Osvojte si slovní zásobu, správnou výslovnost a základy italské gramatiky. Učebnice s jednoduchou strukturou a MP3 nahrávky vám to ještě usnadní.~~~

Tuto knihu jsem si vzala, protože jsem se chtěla naučit nový jazyk. Umím jen trochu málo francouzsky a anglicky a italština se mi opravdu jako jazyk zalíbila. Proto jsem si tuto knihu vzala. Především doufám, že někdy až se naučím všechny slovíčka a fráze, budu umět díky této učebnici perfektně italsky.

Seznamte se s Gigim, který vás bude doprovázet celou knihou a bude u vás, když se budete dny, noci, měsíce a roky (m)učit italštinou. Již od začátku jde vidět, že učebnice je sepsána tak aby ji porozumněl každý začátečník. Na začátku js¨me obeznámeni s výslovností a abecedou. Jediné, co bych tam možná ještě dopsala jsou číslovky, které mi přijdou důležité a tak trochu mi tam chybí - po důkladnějším prozkoumání jsem zjistila, že jsou tam, ale pěkně skryty.

Vždy v každé kapitole najdeme kratičký článek o Gigim a jeho rodině a přátelích. Pod tímto článkem jsou vždy vysvětleny slovíčka, základní fráze a gramatika. Aby jsme věděli jak se co čte, je ke knize i CD s výslovností. Myslím, že je to tam srozumitelně řečeno a každý velmi dobře uslyší, jak se co vyslovuje.

Také jsem se chtěla zmínit o gramatice na začátku. Jsou tam osobní zájmena, přídavná jména a pár sloves. Co se toho týče, tak se mi nelíbí, že na CD není výslovnost i tohoto.

Říkáte si, že je to jen učebnice, ale jak si italštinu máte procvičit. Žádný problém to není, protože zde najdete mnoho cvičení a klíč v zadu vám řekne, zda jste to měli správně.

Gigi dodá celé knize příjemnou a vtipnou atmosféru. Obálka se mi líbí. Zelená patří k Itálii a Gigi na ní vypadá výborně! Bublina vám řekne, že Italština je snadná, takže se jí nebojte!

Já osobně jsem určitě ráda, že jsem si tuhle učebnici vzala, protože jsem se z ní už něco dobrého naučila a líbí se mi jakým způsobem je udělaná. Pokud se chcete naučit další jazyky tak jako já, tak rozhodně neváhejte a šáhněte po téhle knize! Je těžké ohodnotit knihu hvězdičkami. Myslím si, že je to velmi výborná naučná kniha, ale dám jí 2,5 hvězdičky .Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

NattYou Might Also Like

0 komentářů