Recenze: Ve službách Nuly 2

By 18:33


 

Název: Ve službách Nuly 2
Autor: Nana Močizuki
Rok vydání: 2011
Počet stran: 180
Nakladatelství: Zoner Press
Česká anotace: Kvůli hloupému holčičímu sporu a dalšímu z řady Luisiných kouzelnických selhání došlo k narušení zdi pokladnice akademie. Toho okamžitě využila tajemná zlodějka, známá pod přezdívkou Hlínodrť Fouquet, s pomocí svého hliněného golema pronikla dovnitř a zmocnila se hole zkázy.
Aby napravily svoji chybu, rozhodnou se Luisa, Kirche a Tabitha vyrazit po stopě tajemné zlodějky. Podaří se jim neznámou dopadnout a vrátit smrtící zbraň do bezpečí pokladnice? Dokáže Saito s Luisou překonat nová nebezpečí a zvítězit v boji s obřím golemem? A co se přihodí na Friggině bále?
Čtěte ve druhém díle populární humorné fantasy o nešikovné čarodějce a jejím fámulovi pocházejícím z našeho světa!

~~~


Luisa lituje, že lhala ohledně toho, kdo porušil zdi pokladnice akademie a tak se nabídne, že půjde hledat a zneškodnit tajemnou zlodějku, Hlínodrť Fouquet. S ní se na výpravu vydá také Saito, její  fámul, Kirche, její spolužačka, se kterou nevychází moc dobře a poté Tabitha, sekretářka ředitele akademie. Najdou sídlo, kde se Hlínodrť Fouquet schovávala, ale čeká tam na ně mnohem nebezpečnější nástraha-golem. Podaří se jim golema a s ním i Hlínodrť porazit, nebo nad nimi Fouquet vyzraje?

Tahle manga se mi opravdu moc líbí a čte se jedním dechem. Pod prsty vám propluje během dvaceti minut a vy se pobavíte u příhod, které Saito Luise vyvedl, ale také budete napjatí, co zase Luisa vyvede a co se stane. Manga vás neznudí a po dočtení byste se nejraději začetli do dalšího svazku Luisiných příhod.

Na konci každé kapitoly na vás čeká opět popis nějaké osoby či předmětu a nově k nim přibyl i "Siestin den". Siesta je služka a tam je znázorněné, co všechno musí za den udělat. Nicméně jsem si ale představovala, že má na práci víc věcí.

"TADÁÁÁÁ!! Ahoj všichni, tady Nana Močizuki! Oslavujeme druhý díl komiksu! Všem svým váženým nadřízeným, spolupracovníkům i fanouškům Ve službách Nuly moc děkuji za podporu!"
Ano, tohle stojí v doslovu a za tím následuje také stránka mangy o tom, co dělala Nana v průběhu psaní a potom, co mangu dopsala. Je to opravdu příjemné zpestření a jde vidět, že autorce na manze opravdu záleží.

Manze dávám 4,5 hvězdičky a doufám, že další díl bude ještě lepší, protože ten konec toho slibuje ještě hodně. A jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet vztah mezi Luisou a Saitem, protože Luisa zřejmě neví co chce a jednou je to tak, podruhé zase jinak. Co se dá dělat, více se dozvím v dalším dílu.

Mangu rozhodně všem doporučuji, je to příjemná a zábavná manga, která nezklame a ještě ve vás vyvolá příjemný zážitek z kreseb, které jsou opravdu vydařené.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Zoner Press.

Kelsí

~ Obálka a anotace jsou použity ze stránek nakladatelství
~ Recenze je doplněna úryvkem z mangy

You Might Also Like

1 komentářů

  1. fakt je, že jsem ještě moc mangy nepřečetla, ale ta recenze vypadá lákavě :)

    OdpovědětVymazat