Blog tour - Rychle či pomalu?

By 15:21

Každý čte různě rychle. Někteří si knihu vychutnávají a šetří si ji, aby jim dlouho vydržela. Někteří naopak knihy doslova hltají. A naše zvídavá povaha nám nedala a některých jsem se zeptali také na to, zda čtou pouze tištěné knihy, nebo i e-knihy ve čtečkách atd.


Já většinou knihu o 300 stránkách přečtu za den-dva. Se čtením nijak nespěchám a snažím si knihy vychutnávat, ale když není čas, nebo mě kniha nebaví, mužu ji číst třeba i dva týdny. K některým mím rozečtením knihám se dokonce vztahují měsíce či roky. Já osobně jsem zastáncem papírových verzí a i když jsem původně čtečku chtěla, jsem ráda, že jsem se pro ni nerozhodla. Papír je prostě papír. -Kelsí

Když je víkend, tak přečtu 300 stránkovou knihu za den, ale během týdne mi to trvá tak dva dny a více. Záleží ale na stylu písma a zda mě kniha oslovila nebo ne. Pokud mě nijak nezaujala, trvá mi několik měsíců, než ji dočtu. Ráda čtu ale pomaleji, protože tak si více knihu užiju. Já osobně mám čtečku. Dostala jsem ji letos a jsem s ní spokojená. Knihy, které opravdu moc chci si koupím, protože papír je zkrátka lepší. Ale knihy, které bych si chtěla jen přečíst si dám do čtečky a ušetřím tak mnohem více peněz! -Natt

Knihu o 300 stranách přečtu nejrychleji za den. Ale když mě kniha nebaví, tak jsem schopná ji "číst" až půl roku. Všechno záleží jenom na tom, jak mě kniha baví a jestli mám čas. Když je škola, tak čtu knihy po večerech. Rozhodně preferuju spíše knihy papírové. Sice mám čtečku, ale stále si kupuju knihy ve velkém. Je to kvůli tomu, že si pak knížky můžu skládat do poliček a cítit jejich vůni. Ve čtečce mám spíše série, které mají hodně dílů a nějaké anglické knihy. -Bailey

A teď se pojďme podívat, jak jsou na tom autoři!

ZAHRANIČNÍ

Megan Crewe
Megan Crewe (Tak padne náš svět)
,,Jsem vážně rychlý čtenář, obvykle mi čtení 300 stran trvá jen 4-5 hodin, ale záleží na tom, jaký je děj a jakým stylem je kniha napsaná.

Lauren Kate (Pád)
„Jsem nenasytný čtenář, takže čtu velmi rychle, záleží ale na knihách (styl, téma, písmo). V současné době pracuji na své nejnovější knize, kterou, jak doufám, si můžete vychutnat také.

Jill Hathaway (Vidím to, co vrah)
"Trvá mi několik hodin přečíst 300 stran. Asi 3-4 hodiny. Když jsem schoulená s knihou, mám ráda fyzickou kopii. Také je ráda mám všechny hezky seřazené na poličce. Ale ráda čtu knihy na svém iPadu, když jdu ven."

Rachel Ward (Čísla)
 "Moje tempo čtení se liší, v závislosti na tom, co ještě dělám. V součastné době čekám na moji upravenou verzi než se vrátí od nakladatele, takže mám spoustu volného času. Proto čtu docela rychle a právě jsem dočetla knihu s 500 stránkami za 3 dny. Normálně jsem zaneprázdněna prací a tak čtu jen večer než jdu spát. To může trvat několik dní, než přečtu knihu jako je tato.
Doma čtu papírové knihy, ale občas si sebou vezmu na cestování svou čtečku Kindle. Dávám přednost pocitu skutečné knihy, ale jsou určitě těžší ve vaší tašce."


Sophie Jordan (Drakie)
"Byla jsem známá tím, že jsem přečetla 300 stránkové knihy do dvou dnů - zvláště, pokud jsou opravdu dobré! Mohu zhltnout dobrou knihu. Ale obecně, já jsem typ člověka, který přečte knihu za týden. Koneckonců, mám taky psát vlastní knihu.:). Miluji obojí. Cestuji docela dost, takže elektronická čtečka, která může mít mnoho různých knih, je pak užitečná. Ale pořád ráda držím v rukou knihu, obdivuji obálku, obracím stránky...dokonce cítím i vůni knihy"

Jody Gehrman (Babe in Boyland)
"Můj čas na čtení 300 stránkové knihy s může lišit od několika dnů až několika týdnů, v závislosti na tom, jak se mi líbí příběh.
Právě teď jsem četla více e-knih než brožových nebo vázaných knih, ale ráda čtu papírovou kopii, protože mi to dává nostalgický pocit. Je úžasné, jak rychle změnila Kindle mé čtenářské návyky."

Francisko Stork (Marcelo ve skutečném světě)
,,Jsem vážně pomalý čtenář protože si vychutnávám každou větu. Takže 300 stran přečtu tak za týden (hodinu až dvě denně). Mám rád tištěné knihy, ale v poslední době čtu e-knihy na čtečce, protože je tak snadnější přenášet spousty knihy když cestuju. Vytištěné stránky jsou ale lepší, můžu kdykoli otočit zpět, když si chci něco přečíst znovu. S elektronickými knihami je to těžší."

Michelle Zink (Proroctví sester)
,,Jak dlouho čtu 300 stran se značně liší v tom, kolik času na čtení mám. Když mám moc času, tak někdy i za jeden den, ale to většinou není můj případ. Většinou mi to trvá kolem dvou týdnů. Ano, tak dlouho."

Gillian Philip (Temná akademie)
,,Záleží na tom kolik volného času na čtení mám, ale když nemám příliš mnoho práce, tak 300 stránkovou knihu dočtu za 3 až 4 dny. Dávám přednost normálním papírovým knihám, ale mám Kindle app a používám ho při cestování. Myslím, že e-knihy jsou skvělý vynález a jsou velmi pohodlné, ale já si nemyslím si, že by někdy zastaly místo papírových knih, nebo je udělali zastaralými, protože papírové knihy jsou v podstatě dokonalé kusy technologie sami o sobě."

Mellisa de la Cruz (Modrá krev)
,,Čtu hodně rychle a přečtu jednu knihu za den, někdy i víc. Jendou, myslím, jsem za devítihodinový let přečetla tři knihy. Jinak, dávám přednost brožovaným knihám."

Michelle Madow (Remembrance)
,,Nikdy jsem na čas nečetla, protože pro mě je čtení zábava a já nechci na sebe tlačit, že to musím přečíst rychle. Kdybych četla dobrou knihu a rozhodla se si to změřit, pravděpodobně by mi to trvalo pár hodin, přečíst 300 stran.
Pokud jde o papír vs. e-knihy, preferuji papírové knihy, protože je mám ráda a miluju, když je vidím ve své knihovničce. Nicméně, když teď čtu, dávám přednost čtečce knih. Pohodlněji se drží a mám pocit, že z ní čtu rychleji. Kindle sebou brávám také na dovolenou, protože pak alespoň nemám chuť do kufru nacpat celou svou mini-knihovničku!"


Lisa McMann (Lovkyně snů)
,,Na přečtení 300 stran potřebuji 6-7 hodin. Někdy víc, někdy míň"


Catherine Fisher (Inkarceron)
,, Přečtu knihu o této délce během několika dnů, ale trvá okolo 9 měsíců napsat jednu! Já preferuji obyčejné knihy pře e-booky, ale myslím si, že e-booky jsou stále velmi populární."ČEŠTÍ

Tomáš Zářecký (15 mínus)
"Záleží na tom, jak mě dokáže knížka vtáhnout a zaujmout, jakým je napsána stylem.Většinou mi 300 stránek zabere přibližně týden.
Jednoznačně mám rád klasické, papírové knihy! Ty u mě vítězí na celé čáře. Ačkoliv v duchu fair play musím poznamenat, že jsem ještě neměl tolik příležitostí využít elektornické čtečky knih, která tolik nezatěžuje oči na rozdíl od notebooku nebo mobilu."

Tereza Matoušková (Hladová přání)
"Na vaši otázku se mi bude odpovídat velice těžko, hodně totiž záleží na knize samotné. Pokud mě baví a čte se sama, zvládnu ji přelouskat za jedno odpoledne. Pokud je to těžší čtivo, případně to není dvakrát kvalitní nebo mi to nesedne, klidně se nad ní můžu mořit i půl roku.
Rozhodně preferuji knihy "obyčejné", pokud jsou tím tedy myšleny ty tištěné. Vím, že čtečky mají spoustu nesporných výhod, ale já jsem v tomto směru staromilec a nic nezbožňuji víc než strukturu a vůni papíru. 


Tereza Benešová (Gjorkové)
"S délkou knížky nemám problém, kolem 300 stran přečtu klidně za den. To, jak dlouho knížku čtu záleží spíš na obsahu. Pokud mě to nebude bavit, můžu se s tím patlat klidně týden.
Pokud jde elektronické knihy, tak nejsem zrovna příznivcem. Já osobně čtečku nemám a ani neplánuji si ji v dohledné době pořídit. Na papír nedám dopustit ."

~~~

Na našem blogu si můžete i zasoutěžit o cenu v podobě překvapení! Klik!


!!Navštivte také další blogy, které se do tohoto projektu také zapojili!!
1. 1.9 - Kath´s world of books
2. 2.9 - Vendea´s dream world of book
3. 3.9 - Giveaways
4. 4.9 - Svět knížek
5. 5.9 - Dý´s modest shelf
6. 6.9 - Útěk do světa knih
7. 7.9 - Bookshelf stories
8. 8.9 - I love books
9. 9.9 - Knihomolův koutek
10. 10.9 - Veryuu and books
11. 11.9 - Secret world of deep soul
12. 12.9 - Mundo da Teresinha
13. 13.9 - Laurdes
14. 14.9 - Mimin svět knih


You Might Also Like

3 komentářů

 1. Ja čítam knihy tak rýchlo, ako sú zaujímavé 8)
  Napríklad Divergenciu som čítala okolo 30 hodín (len s 1 prestávkou) 8D ale zase Eragon mi leží na poličke rozčítaný už 2 mesiace...
  Naozaj záleží na tom, aká kniha je a či ma baví 8)
  Ale v priemere prečítam knihy za 3-4 večery.

  Pekné odpovede 8)

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkný článek. Jsem rád, že také někdo oslovil i české autory. :)

  OdpovědětVymazat
 3. ja som minulý rok prečítala denníky princeznej všetkých 13 kníh počas letných prázdnin a to som dala môj osobný rekord, záleží to aj od toho či mám dosť voľného času rozhodne by som nechcela čítačku kníh, nie je nad knižku v ruke

  OdpovědětVymazat