Dokonalý pár (Ally Condie)

By 13:53


Matched 1: Dokonalý pár
Anotace: V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete. Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný. První část románové trilogie z budoucnosti, která staví na literárních kvalitách minulosti.


~~~

Můj názor: Dokonalý pár byl pro mě druhou nejočekávanější dystopií roku (po Divergenci) a tak hned jak kniha vyšla, jsem si ji běžela koupit a vzala si ji na dovolenou do Itálie. Do knihy jsem se však začítala s odstupem, protože jsem mezitím přečetla nějaké nepříliš pozitivní recenze českých čtenářů a tak jsem se bála, že kniha pro mě bude dalším zklamáním, jako třeba Andělé noci. Nic takového se ale nedělo, naštěstí.
Kniha se mi hodně líbila, ale jakmile se skoro celý děj začala točit okolo Kye, už mi tak bezvadná nepřišla. Ky mi nesedl už od začátku, ale tak do poloviny jsem to ještě snesla a byla v klidu, ale po té polovině když už mi bylo jasné, že v celé knize bude jen Ky, Ky a ještě jednou Ky, jsem myslela, že knihu ani nedočtu. Já vím, asi vám to přijde divné, ale s Kyem sem měla opravdu velké potíže. Nakonec jsem to ale překonala a knihu dočetla.
Na druhý díl jsem zvědavá, bude určitě akčnější, než tento, ale nevím, jestli si ho přečtu. Kvůli Kyovi.. Vím ale, že s Kyem je to můj osobní problém, a tak to do hodnocení asi moc nezasáhne, ale tady jsem to zmínit musela.
Autorka měla originální nápad a já se vám příběh této knihy pokusím alespoň trochu přiblížit. Cassie má dalo by se říct perfektní život. Má před sebou dlouhý život, ideální práci, která se pro ni hodí a samozřejmě na manžela na celý život nesmím zapomenout. Cassie je se Správci, kteří její život řídí spokojená a nedělá jí problém je poslouchat. Jenže jakmile někomu zasadíte brouka do hlavy, už není cesty zpět a i to, co se před nedávnem zdálo nemožné, je pro Cassie najednou jediná možná cesta ven. Čemu dá Cassie přednost? Správcům, kteří ji zařídili bezchybný život, a tím i Xanderovi, kterého jí přidělili, nebo se rozhodne pro lásku? Ať už si zvolí kteroukoliv možnost, pro Cassie bude cesta ještě hodně trnitá.
Cassie i Xander mi naopak sedli, oblíbila jsem si. Nejlepší kamarádi a když je k sobě přidělili, tetelila jsem se blahem. Hlavně Xander má srdce na správném místě a i když ho Cassie několikrát zklamala, on jí i přes to všechno pomáhá a tohle se mi na něm líbí. I když to třeba dělá jen kvůli lásce.
Kniha utíká pod rukami a když nemáte problém s nějakou postavou, máte ji přečtenou během chvilky. Knize nemůžu upřít ani to, že je napínavá a když je trochu předvídatelná, občas jsem byla opravdu překvapená, co se stalo.
Naposledy bych se chtěla zmínit o obálce. Je pěkná už na obrázku, ale ve skutečnosti je ještě hezčí. Tvoří ji takový zvláštní obal, který se třpytí a bublina s nápisem jsou zvýrazněné. Nevím, jak bych to lépe popsala a jestli jste obálku ještě neviděli, honem mazejte do knihkupectví ji zkouknout!

Hodnocení: 75%

Kelsí

You Might Also Like

1 komentářů