Recenze: Údolí: Katastrofa - Sezóna 1

By 7:36

Název: Údolí - Katastrofa - Sezóna 1
Autor: Krystyna Kuhn
Rok vydání: 2011
Počet stran: 256
Nakladatelství: Deus
Česká anotace: Pokračování úspěšného románu pro mládež, německé autorky Krystyny Kuhn,je opět poutavý a místy strašidelný příběh, který nebude šetřit nečekanými zvraty a dobrodružstvím, z něhož dýchá tajemno.
Nováčci na Grace College se již dobře zabydleli. Spojuje je mimo jiné i smrt jedné ze studentek, z níž se vyklubala vražda… Nyní se dostává do popředí další z hlavních hrdinek, Katie, a dozvíme se tak něco více o její minulosti. Stejně jako Julia, i ona v sobě nese jedno veliké, strašné tajemství…
I na konci tohoto dílu nás opustí dva hrdinové příběhu. Nepředbíhejme ale a nehledejme hned na počátku naši známou tabulku se jmény mrtvých…

____________________________

Druhý díl série Údolí od německé autorky Krystyny Kuhn nese název Katastrofa. Zažijí hrdinové nějakou katastrofu v Údolí nebo bude všechno v pořádku?

Kniha je napsána z pohledu Katie a Julie, zatímco první díl byl napsán z pohledu Roberta a Julie. Tato kniha se také zaměřuje především na Katie. Jak v minulém díle, tak i v tomto se vracíme do minulosti. Tentokrát nás s ní seznamuje Katie.

Katie je zajímavá a tajemná dívka. Na škole patří mezi nejlepší. Z vnějšku se to k ní vůbec nehodí, ale má ráda adrenalinové sporty a hlavně se snaží skrýt před ostatními její veliké tajemství. Dokáže ho udržet pod pokličkou nebo údolí pomůže dostat toto tajemství na svět?

Katie každé ráno vstává brzy, aby mohla šplhat po skále v Údolí. Dokonce to dokáže i bez zajištění, proto se rozhodne pro něco většího a mnohem nebezpečnějšího. Chce podniknout výpravu. Jenže na výpravu potřebuje minimálně šest lidí, tak se musí Katie zeptat i ostatních a doufat, že s ní půjdou a že to nikdo neřekne učitelům.

Nakonec se na výpravu vydá Katie, Julie, Chris, Benjamin, David, Paul a Anna. Vydají se zdolat horu Ghost. Na této hoře se před dávnou dobou ztratilo 8 studentů. Je to jedna velká záhada, protože nikdo neví, kde se ztratili a ani proč šli na tuto zrádnou horu. Najdou po nich Katie a spol. nějaké stopy?

Kniha je plná dobrodružství a napětí. Na začátku se na vás vyvalí tolik otázek, že jenom musíte otáčet stránky, abyste se všechno dozvěděli. Máte strach o své hrdiny a držíte jim palce, aby všechno zvládli.

Kniha je opravdu zajímavá a nečekaná. Kdo ví, co se může na hoře stát. Nejvíce mě ale překvapil konec knihy. Ale přece pravidla stanovuje samo Údolí, takže nic není nemožné. Celý příběh se ještě více zamotá a to díky Anně a Paulovi, kteří jsou v příběhu noví.

Na konci knihy je Tabulka mrtvých. Jak už název říká, v tabulce jsou napsaní lidé, kteří zemřeli. Já to nikdy nevydržím a podívu se, kdo vlastně v knize zemře. I když tu osobu neznám a pak se v knize objeví tak si řeknu: Tento tady zemře... Takže nikdo se nedívejte dozadu! Zakazuju vám to!!:)

Na knize mi vadilo Chrisovo chování. V minulém díle jsem si ho oblíbila, ale jak se chová teď, tak za to bych mu nejraději dala pár facek.:) Doufám, že se polepší a začne se chovat zase jako normální člověk.

Škoda jen, že jsem se nedozvěděla něco o Robertovi a Davidovi. I když se příběh točí kolem Davida, tak o něm pořád nic nevím. A Robert? Zatím toho vím hodně o jeho sestře, ale o něm pořád nic. Tak třeba v dalších dílech.

Také mi na knize vadilo hodně chyb. Jak už pravopisných (vynechání písmen), nebo byla špatná interpunkce. Hlavně ta interpunkce v knize mátla. Doufám, že v dalších knihách už žádné chyby nebudou.

Tento díl knihy byl o hodně lepší než ten předchozí. Více akce, dobrodružství a záhad - těmito slovy by se dal popsat tento díl. I když má kniha nějaké ty mouchy, stejně dám 4,5 hvězdičky.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Deus.
Bailey

You Might Also Like

0 komentářů