Recenze: Údolí: Hra - Sezóna 1

By 21:56

Název: Údolí - Hra - Sezóna 1
Autor: Krystyna Kuhn
Rok vydání: 2011
Počet stran: 256
Nakladatelství: Deus
Česká anotace: Kniha německé autorky Krystyny Kuhn je úvodním dílem knižní řady Údolí. Je psána srozumitelným a moderním jazykem dnešní mládeže. Je velmi čtivá a poutavě napsaná a slibuje čtenáři dobrodružný a temný příběh. Každý díl má svou kriminální a tajemnou zápletku, ve všech se objevuje něco strašidelného a úzkostného. Na konci každé z knih najde čtenář zlověstnou tabulku, v níž je stručně zaznamenáno, kteří lidé v tomto díle zahynuli… V prvním díle slaví nováčci na Grace College úvodní večírek v loděnici. Julia a její přátelé si však brzy povšimnou, že tu něco nehraje. Nacházejí se v odlehlém údolí uprostřed kanadských hor. Proč se tady ale kolem objevuje tolik cedulí s nejrůznějšími zákazy? A proč není toto místo k nalezení ani na internetových vyhledávačích? Situace se ještě více zdramatizuje, když Juliin bratr Robert pozoruje nějaké děvče, které skočí do jezera, je staženo vírem a utopí se... Když pak tuto hrůzostrašnou příhodu vypráví další den ostatním, nikdo nevěnuje jeho slovům pozornost a nikdo mu nevěří – ani Julie. Jedna z dívek se však opravdu pohřešuje. Její zmizení je ještě záhadnější vzhledem ke skutečnosti, že tato dívka byla po celý život upoutána na invalidní vozík. Julie ještě netuší, že temné stíny minulosti, o nichž doufala, že je již jednou provždy překonala, vyplynou tady v Údolí opět na povrch…
____________________________


Nakladatelství Deus vydalo první díl nové série Údolí. Kniha je od německé autorky Krystyny Kuhn. Jak jste si mohli všimnout tato kniha spadá do "První sezóny". První sezóna má čtyři díly a autorka zatím napsala jednu knihu, která patří do druhé sezóny. Kniha u nás není moc známá, což je velká škoda.

Sourozenci Julie a Robert přijíždí do Údolí, kde od teď budou studovat.Grace College je prestižní škola, kam se dostane jen málo kdo. Navíc je odtržena od civilizace, takže mají studenti "klid" a mohou se plně soustředit na výuku.:)

Robertovi se hned od začátku škola ani jezero nelíbí. Jezero je ponuré místo. Nežijí v něm žádné ryby a vypadá to, že se v jezeře skrývá víc, než si chce kdo připustit. Robert je chytrý a "umí myslet". Díky výpočtům a dalším věcem zjistil, že škola je postavena zvláštním způsobem. (Já sama jsem tom moc nerozuměla:))

Prvních pár dnů se dá na škole přežít. Pak starší studenti uspořádají uvítací večírek pro nováčky a všechno se pokazí. Ztratí se jedna dívka a pak je tu ještě někdo, kdo skočil z útesu. Podaří se aspoň někoho zachránit nebo všechno dopadne špatně? Julia, Robert a jejich kamarádi začínají po ztracené dívce pátrat. Dojdou na to, co se jí stalo? A jestli ano, chtějí to vědět?

Julie si hraje na "miláčka" všech lidí. Snaží se zapomenout na svou minulost, jenže Grace College jí to nikdy nedovolí... Julie je milá a trochu podivná dívka. Jedno s ní mám společné, a to, že máme rády stejné filmy.:)

Debbie je Juliina spolubydlící. Je strašně ukecaná a udělala by všechno proto, aby pořád vypadala jako neviňátko. Debbie je takový záporák. Skoro v každé knize je někdo, kdo dělá všechnu tu špinavou práci, většinou jsou to kluci, proto je super, že teď je to zrovna Debbie. Pasuje jí to:))

Údolí je místo plné různých tajemstvích. Každý něco tají, dokonce i ti, od kterých byste to nikdy nečekali, ale největší tajemství je samotné údolí. Nejzajímavější je, že není nikde na mapě. Je to tak schválně nebo je to jenom omyl? Je opravdu údolí bezpečné?

U této knihy jsem nevěděla co čekat, neboť toto je moje první kniha od této autorky. Líbí se mi její styl psaní a také to, s jakou lehkostí je celý děj knihy popisován.

Kniha je napínavá a plná dobrodružství. Je čtivá a máte ji rychle přečtenou. Knihu hodně okořenily Juliiny vzpomínky na minulost a rodinu. Závěr knihy mě hodně překvapil, ale říká se: "Zradí tě ten, od koho to nejmíň čekáš". Že by se autorka řídila tímto heslem?

Obálka knihy hned na první pohled zaujme. Krajina, která je na ní vyobrazená vypadá úžasně. Jsem ráda, že nakladatelství nenechalo původní obálku, ale vytvořili si vlastní.

Tuto knihu určitě všem, kteří chtějí zažít dobrodružství, doporučuju. Objevíte se na úplně novém místě, kde pravidla stanovuje samo údolí! Knize dávám 4,5 hvězdičky. Musím si přeci nechat nějakou tu hvězdičku pro další díly:)

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Deus.
Bailey

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Tuto knížku bych si hrozně moc chtěla přečíst. Už podle anotace zní naprosto skvěle!!

    OdpovědětVymazat