Recenze: Rudá pyramida

By 17:01

Název: Kronika Cartera Kanea - Rudá pyramida
Autor: Rick Riordan
Rok vydání: 03/2012
Počet stran: 408
Nakladatelství: Fragment
Česká anotace: Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat!
Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor - egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce, jaké kdy Carter a Sadie zažili… Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích.
Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových!

~~~
První díl trilogie od Ricka Riordana. Tato série se zaměřuje na starověký Egypt, magii a egyptské bohy. Bude tato trilogie stejně úspěšná jako Percy Jackson nebo Bohové Olympu?

Carter žije se svým otcem archeologem. Pořád se stěhují z místa na místo, jako kdyby nějak utíkali. A proto, že se neustále stěhují, má Carter všechny věci jenom v jednom kufru.
Jeho sestra Sadie zase žije u prarodičů. A jediný dárek od otce je kočka Muffin a řetízek s hieroglyfem.

Sourozenci se spolu vidí pouze dvakrát za rok. Tentokrát je plánuje jejich otec vzít do muzea. (Skvělé místo na setkání, že?:D) A jak to tak chodí, tak se všechno pokazí. Jejich otec nechá vybuchnout Rosettskou desku, zmizí a nechá Cartera a Sadie napospas celému světu.

Po zjištění, že jsou oba spojeni s Egyptem a bohy se nastěhují ke strýci Amosovi. Nový svět je ale čím dál víc nebezpečný, proto se musí cvičit v používání magie, aby mohli zachránit svět před zkázou bohů. Je jenom na nich jak se vypořádají z tak obtížným úkolem. Tak schválně, kdo by chtěl prožít takové Vánoce?

No...vlastně nejsou sami. Ještě se o ně stará kočičí bohyně Bastel a Knuffu, opičák, který miluje basketball. Také jim pomáhají ještě někteří bohové, ale vždy za to něco chtějí. A s některými bohy si není radno zahrávat...

Kniha je napsána z pohledu Cartera a Sadie. Svůj příběh oba nahráli na diktafon a nahrávku pár lidem poslali. Občas si skákali do řeči a každý měl vždy nějakou vtipnou poznámku nebo připomínku. Knihu to zase o něco okoření.

Oba sourozence jsem si hodně oblíbila. Spíše jsem si oblíbila více Cartera, protože se mi zdálo, že se Sadie chovala pokaždé jinak. Ale oba mají výjimečné schopnosti a sílu. Carter je možná o trochu chytřejší než Sadie, ale zase Sadie necestovala s otcem a nenavštěvovala muzea.

Kniha je dobrodružná, zajímavá a vtipná. Někdy mi dělali problémy noví bohové, ale nakonec jsem si na ně zvykla. Ale znám zase něco nového o historii Egypta a bozích.

V knize jsou také nakreslené hieroglyfy. Je skvělé, že jsem mohla tyto hieroglyfy vidět a nemusela si je jenom představovat. Názvy kapitol jsou zpět. Sice se dozvíme, o čem bude kapitola, ale myslím si, že to ničemu nevadí.

Rick Riordan píše skvělé knihy. Ať už píše o Egyptě, Řecku či Římě. Tato kniha je docela hodně podobná Percymu, ale pořád si myslím, že je skvělá. Proto jsem se rozhodla, že dám knize 4 hvězdičky a jsem natěšená na další díly.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu můžete koupit také na arara.cz.
Bailey

You Might Also Like

0 komentářů