Recenze: Bohové Olympu - Proroctví

By 20:14

Název: Bohové Olympu - Proroctví
Autor: Rick Riordan
Datum vydání: 03/2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 512
Česká anotace:Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná!Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci…

_____________________________ 

Jason se probudil v autobuse a vůbec nemá ponětí, kde je a kdo jsou jeho kamarádi. Autobus plný jeho spolužáků jede na exkurzi na Grand Canyon. Na Jasona, Piper a Lea zaútočí tři duchové větru, kteří je chtěli shodit do propasti. Naštěstí se tam objeví Annabeth s Buchem, kteří je zachrání a odvezou do tábora polokrevných.

V táboře ale nezůstanou dlouho, protože je všechny tři čeká výprava, na které musí zachránit Héru a zabránit povstání obávaných Gigantů. A také je tu ještě Racheliino vyslovené proroctví, ve kterém se vyskytuje sedm hrdinů. Je Leo, Piper nebo Jason jedním z těch sedmi hrdinů? Podaří se hrdinům zachránit Héru a najít ztraceného hrdinu - Percyho Jacksona? Odpověď na tyto otázky budou hrdinové hledat...

Volné pokračování Percyho Jacksona. Takto se vám představuje další kniha od Ricka Riordana, která vás dokáže zaujmout na 100%. Kniha má přes 500 stran (pořád tomu nedokážu uvěřit), ale čte se lehce a rychle. Na to, jak je kniha tlustá jsme ve velmi malém časovém rozsahu.

Kniha je popisována ze tří pohledů, tj. Jason, Piper a Leo. A v čem se podobá Proroctví Percymu? V tom, že v knize nechybí části, ve kterých se popadáte smíchy za břicho a ani části, ve kterých se bojíte o své hrdiny.

Obálka knihy je zajímavá. Můžu vám prozradit, že zachycuje malou část příběhu. I když můj první dojem nebyl zrovna takový, tak si myslím, že se tato obálka ke knize hodí. A mám pro vás upozornění: Bacha na draka!:))

Hlavní hrdinové se ani nestihnou pořádně rozkoukat v táboře a už jsou na výpravě. Jsou to kamarádi (dalo by se říct) na život a na smrt, ale přece před sebou mají tajemství. Také se setkáváme i s hrdiny, kteří byli v PJ, například s Annabeth a také s Cheirónem, který stále vede tábor dvojí krve.

Nejvtipnější mi připadal Leo, který mi trochu připomínal Percyho. Piper (na to, kdo je její matka) je zase chytrá a chová se jako normální holka. Piper jsem si oblíbila ze všech nejvíce. Přece jenom je to holka, ne??:)  A Jason je docela zvláštní - na nic si nepamatuje a nazývá bohy řeckými jmény.

Druhý díl série Bohové Olympu by měl vyjít v září tohoto roku a kniha by měla nést název Syn Neptuna. Na tuto knihu se neskutečně těším. Myslím ale, že kniha za to čekání určitě bude stát. A kdo ví, s čím nás překvapí Rick Riordan tentokrát.

První díl ze série Bohů Olympu si určitě zaslouží plný počet bodů, ale já se rozhodla, že dám 4,5 hvězdičky. A proč? Myslím si, že druhý díl by mohl být ještě lepší než tento, tak abych měla nějakou rezervu.:)) Tuto knihu určitě doporučuju, takže pokud ji ještě nemáte v knihovně neváhejte a pořiďte si ji. A jestli ještě nemáte Percyho Jacksona tak to určitě nevadí, protože v knize je všechno vysvětleno:))

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Bailey

You Might Also Like

0 komentářů