Monster High (Lisi Harrison)

By 16:01

Anotace: Monster High je zbrusu nová série o střední škole, lásce a odlišnostech, říznutá trochu hororovým motivem. Ale vlastně se není čeho bát. SOV, neboli Sabotéři obvyklých vlastnosti (či chcete-li monstra a příšery) se snaží zapadnout a být nenápadní. Maskování je tak dokonalé, že možná ani netušíte, kdo s vámi vlastně chodí do třídy… Na Salemské střední se to ale brzy změní a město už nikdy nebude, jaké bývalo. Způsobí to teprve před patnácti dny „vyrobená“ Frankie Steinová, která neváhá jít se svou zelenou kůží hrdě na trh. Ale nebude to mít snadné, protože studenti jsou naprosto vyděšení z drbů a šeptandy o monstrech, co se údajně prohánějí po školních chodbách. To Frankie přesvědčí, že pro holku, jako je ona, může být střední docela drsná. Podaří se jí mezi „normáky“ najít kamarádku, které by svěřila své veliké tajemství?

__________________________________

Můj názor: Hlavními hrdinkami příběhu jsou Frankie a Melody. Frankie je SOVačka, kterou vyrobil její otec. Její kůže je mátově zelená a sešitá. K její smůle se ale musí maskovat, aby nikdo nepoznal, že je SOVačka. Melody je "obyčejná" holka, která se do města příšer přistěhovala se svou rodinou kvůli alergii. Melody je po plastické operaci nosu, kterou ani sama nechtěla. Melody a Frankie se hned první den seznámí, ale Frankie Melody omylem "kopne" a z jídelny uteče.
Kniha je popisována ze dvou pohledů (- Melody a Frankie). Mě se spíše líbil pohled Melody, než Frankie. Ale u obou pohledů se určitě zasmějete. Vtipné hlášky a trapasy, které se normálním lidem nikdy nemůžou stát. Taky uslyšíte nová a zajímavá slova, jako například voltáž.
Kniha má zajímavý a originální příběh. Řekněte sami, v jaké knížce vystupuje postava, která je vnučka Frankensteina. A na to, že je Frankie jenom patnáct dnů je chytrá a snaží se přesvědčit lidi, že SOVáci jsou hodní a neškodní. Podaří se jí to, nebo všechno skončí fiaskem?:D
Tuto knihu doporučuji spíše pro oddechové čtení... 
Hodnocení: 80%
Bailey

You Might Also Like

1 komentářů