Hunger Games: Síla vzdoru (Suzanne Collins)

By 15:21

Anotace: Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí - s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce - reprodrozdem - bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.


__________________________________


Můj názor: Katniss Everdeenová přežila i druhé hladové hry a to díky Třináctému kraji, který se rozkládá pod troskami bývalého třináctého kraje. Ano, kraj, který má být zničený stále existuje a je silnější než si Kapitol myslí. Zato Dvanáctý kraj byl vypálen. A Peeta? Toho Kapitol mučí, aby Katniss zlomili. Ale to si Katniss nemůže dovolit - je Reprodrozd, který má podržet Panem, aby dál bojovali proti Kapitolu.
Na knize se mi líbilo, jak byla popisována válka. Bylo to tak živé. Místy to bylo i dost nechutné, třeba jak tam byl popsaný výbuch jedné bomby. Autorka mě překvapila tím, že nechala zavraždit hodně lidí (vím, že byla válka, ale stejně!!:)) Hodně mích oblíbených postav bohužel zemřelo. Když si to tak vezmu, možná to bylo i zbytečně, ale co už. Nesnášela jsem Coinovou, prezidentku Třináctého kraje. Dělala všechno proto, aby se Katniss zbavila, nebo jí znepříjemnila život. Taky se tu objevilo pár nových postav, které jsem si také hodně oblíbila.
V knize se dozvídáme zase něco nového o Kapitolu. Jeho slabiny, ale naopak i to, v čem je neporazitelný. Chtěla bych vidět Kapitol za války. Prchající lidi, kteří mají vždycky všechno. Teď nemají skoro nic...
Série Hunger Games patří mezi nejlepší knihy. Jen je škoda, že jsou jenom tři knihy. Ale na druhou stranu to je dobře, že se to netáhne až kdo ví, do kolika knih. No, kdo ví, třeba se zase nějaké té knihy od Collinsové dočkáme. 

Hodnocení: 100%
Bailey

You Might Also Like

0 komentářů