Hra - Údolí - Sezóna 1: Krystyna Kuhn

By 18:24

Anotace: Kniha německé autorky Krystyny Kuhn je úvodním dílem knižní řady Údolí. Je psána srozumitelným a moderním jazykem dnešní mládeže. Je velmi čtivá a poutavě napsaná a slibuje čtenáři dobrodružný a temný příběh. Každý díl má svou kriminální a tajemnou zápletku, ve všech se objevuje něco strašidelného a úzkostného. Na konci každé z knih najde čtenář zlověstnou tabulku, v níž je stručně zaznamenáno, kteří lidé v tomto díle zahynuli… V prvním díle slaví nováčci na Grace College úvodní večírek v loděnici. Julia a její přátelé si však brzy povšimnou, že tu něco nehraje. Nacházejí se v odlehlém údolí uprostřed kanadských hor. Proč se tady ale kolem objevuje tolik cedulí s nejrůznějšími zákazy? A proč není toto místo k nalezení ani na internetových vyhledávačích? Situace se ještě více zdramatizuje, když Juliin bratr Robert pozoruje nějaké děvče, které skočí do jezera, je staženo vírem a utopí se... Když pak tuto hrůzostrašnou příhodu vypráví další den ostatním, nikdo nevěnuje jeho slovům pozornost a nikdo mu nevěří - ani Julie. Jedna z dívek se však opravdu pohřešuje. Její zmizení je ještě záhadnější vzhledem ke skutečnosti, že tato dívka byla po celý život upoutána na invalidní vozík. Julie ještě netuší, že temné stíny minulosti, o nichž doufala, že je již jednou provždy překonala, vyplynou tady v Údolí opět na povrch…

__________________________

Můj názor: Nebýt Abyss, tak ani nevím, že tahle knížka u nás vyšla. Vesměs jsem na ni narážela jen na slovenských blogech (a že měla hodně vysoké hodnocení). No a když jsem pak šla do knihkupectví a oni ji tam měli, hned jsem věděla, že bez ní neodejdu.
I přes to, že knihy byla celkem drahá, nelituji, že jsem si ji koupila. Ba naopak, jsem ráda, že takový skvost vlastním.. :))
Do knihy jsem se začetla prakticky hned, jak jsem ji otevřela a ani netrvalo dlouho a já už knihu zavírala s tím, že ji mám přečtenou.
Kniha je napsaná čtivě, zápletka je zajímavá. Julia během knihy proplét útržky svojí minulosti s přítomností, což knihu oživí. Ne všechno se v knize vyjasní, ale od toho jsou další díly, že?
Julia se svým bratrem Robertem přijeli studovat do Údolí na prestižní školu. Jakmile se ale na škole objeví, někdo během "seznamovacího" večírku zabije jednu zdejší studentku a už tu máme velký průšvih. Julia s Roberte a jejich kamarády vezmou pátrání do svých rukou a nejeden by se divil, na co nakonec přijdou..
No a to bych to ani nebyla já, abych si v knize neoblíbila nějakého kluka. Tentokrát měl to štěstí Chris a já jen doufám, že mu v příštích díle neprovede autorka něco hnusného.
A na konec trochu morbidity :D. Na konci knihy je tabulka mrtvích, takže jestli se nechcete dovědět zásadní věci hned jak knihu otevřete, na konec se raději nedívejte.
Kniha má úžasnou obálku, která hned zaujme. Knihu vydalo ne příliš známé nakladatelství Deus a já myslím, ža tahle kniha byla skvělé seznámení s tímhle nakladatelstvím. (Ano, i já se musím přiznat, že jsem o něm do nedávna nevěděla.)
U knihy se zasmějete, možná si pobrečíte, zkrátka, tuhle knihu každému vřele doporučuji. :))

Hodnocení: 95%

Kelsí

You Might Also Like

0 komentářů