Recenze: Paranormálové - Zlodějka duší

By 8:15

Název: Paranormálové-Zlodějka duší
Autor: Kiersten White
Datum vydání: listopad 2011
Počet stran: 352
Česká anotace:Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby. Nic na paranormálních tvorech ji nemůže překvapit a zaskočit. Paranormálové jí vlastně připadají normální a agentura jí nahrazuje rodinu, o kterou přišla. Trochu jí vadí, že je ochuzena o běžné radosti svých vrstevníků, ale vede vcelku spokojený život. To se však má brzy změnit. Paranormálové začínají z neznámých důvodů umírat a kolem Evie se začínají dít podivné věci. Potom se na scéně objeví Zlodějka duší a Evie jde o život.


Paranormálové

Víly, vlkodlaci, upíři, vodouši a čarodejnice. S těmito nadpřirozenými bytostmi se můžeme setkat v téhle jedné knizeLíbí se mi, že autorka nezůstává jen u jednho druhu paranormálů, ale naskytne nám možnost vidět životy i víl a vodoušů.

Fakta

Evie není jako její vrstevnice. Nikdy nechodila do školy, na plesy nebo neměla svou vlastní zamykací skřínku. Po těchto věcech opravdu touží. Od svých sedmi let ji však vychovává MZP (Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů), pro které také pracuje. Ve světě paranormálů se začnou dít podivné věci. Stovky vlkodlaků, čarodejnic a upírů jsou nacházeni mrtví. Evie má, ale více problémů. Především si musí vyřešit své city ke dvum paranormálům. K tomu všemu zjistí velmi důležitou věc, která ji nadobro změní život a už nikdy nebude jako dřív.

Pocity

Musím říct, že jsem se na knihu moc těšila a jsem ráda, že mě nezklamala. Když začnete číst, tak už se ten den od ní neodtrhnete. Příběh je vyprávěn z pozoruhodnou lehkostí.
Kniha je opravdu originální. Myslím si, že poutavý a napínavý příběh si zamiluje každý. Nemám moc v lásce mnoho nadpřirozených bytostí, ale k tomuto příběhu zkrátka patří. Dostáváme se do neuvěřitelné říše plné těchto "stvůr". Bylo obdivuhodné číst, jak čarodejnice žijí v rybníce a žerou malé děti. Jak krásný vzhled upíra je jen naše mlhavá představa a další mnoho věcí. Hlavní zápletka byla výborně promyšlená a vůbec ne-předvídatelná. Jen co mi vadilo bylo pár chyb. Místy chyběli uvozovky nebo písmeno.
Postavy každého zaujmou svým humorem a chováním. Evie jsem si zamilovala jak byla naprosto vším nadšená a proto, že se do všeho vrhala po hlavě a často nad tím ani nepřemýšlela, ale co se divím. Za kamrádku má mořskou pannu a nikdy se nezdržela venku na zemi víc jak dvacet minut.
No a co by to bylo za YA knihu bez dvou kluků bojující o srdce své vyvolené dívky..? To tu rozhodně nemohlo chybět. Závěr knihy mi přišel uzavřený. I tak se ale těším na druhý díl, jen mi docela vadí, že vyjde tak pozdě.

Hodnocení

Autorka vytvořila vskutku něco úžasného. Romantika, fantasy, napětí a nadpřirozené bytosti-tyto slova knihu dokonale vystihují.
Celý příběh jsem prožívala s našimi hrdiny. Přelouskala jsem ji doslova jedním dechem, což se mi jen tak nestává a často se musím do čtení nutit. A právě toto je u mě velké plus. Musím se přiznat, že už dlouhou dobu jsem nečetla knihu, která by měla zhruba ukončený děj.
Líbí se mi, že nakladatelství většinou ponechává originální obálky. Všechny knihy budou vedle sebe vypadat přímo skvostně.
Už nevím co bych tak ke knize mohla říct. Ke všemu co jsem chtěla jsem se vyjádřila v pocitech. Knihu jsem si zamilovala  a oblíbila a nezbývá mi než jí dát 5 hvězdiček.
                  Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fortuna Libri

 Natt 

You Might Also Like

3 komentářů

  1. Na tuhle knížku jsem četla tolik rozporuplných hodnocení, že pořád nevím, jestli jí šanci dát nebo ne.. ale asi dám :)

    OdpovědětVymazat
  2. knihu jsem přečetla, je zcela nezajímavá, nudná a když konečně došlo na nějakou akci, tak to bylo odfláknuté na pár stránkách. Nuda, nuda, šeď, šeď. Překlepy, chybějící uvozovky u přímé řeči pouze utužilo můj názor na to, že je to splácanina, kterou potřebovali prodat, a nikdo se ani nezabýval korekturou. Protože to za to nestálo. Toť můj názor. Knihu jsem opravdu přečetla celou.

    OdpovědětVymazat
  3. Já ji četla je zajimavá. A mě osobně se líbí a proto nemůžu souhlasit s Anonymem. Vřele doporučuji. Ano překlepy tam jsou ale příběh vás leckdy pohltí natolik že si překlepů všimnete až po druhým přečtením. 4tení sem si užila :)

    OdpovědětVymazat