Recenze: Krásní Mrtví - Arizona

By 14:09


Název: Krásní mrtví 2 - Arizona
Autor: Eden Maguire
Datum vydání: říjen 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 272
Česká anotace: Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. Druhý díl napínavé tajemné série Krásní mrtví. Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých? Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co se Arizona utopila v Hartmannově jezeře. Podle všeho (a všech) to byla sebevražda… Opravdu? Opravdu by se ta silná, sebevědomá Arizona, suverénní, nepřístupná kráska z ellertonské střední školy utopila v jezeře? Darina musí Arizoně pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi. Ale neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží.

Arizona

Tento díl série Krásní Mrtví je zaměřen na Arizonu. Darina se snaží vypátrat jak zemřela... Ale Arizona je nepřístupná a drží si většinu lidí od těla. Dokáže nakonec Darina odhalit Arizonino tajemství, nebo si Arizona své tajemství vezme s sebou "do hrobu"?

Fakta

Jako předchozí díl, tak i tento je vyprávěn z pohledu Dariny. Darina v této knize řeší záhadnou smrt Arizony, na povrchu povrchní a protivné, ale uvnitř starostlivé a milé dívky. Arizona se utopila. Ano, tak to aspoň říká policie, ale jak by se mohla perfektní plavkyně utopit? Proč by to dělala, když věděla, že ji někdo potřebuje? Na tyto otázky hledá odpověď Darina. Zdá se to jako lehký úkol, ale Arizona si ohledně své smrti nic nepamatuje, jako všichni Krásní Mrtví. Darina se obrací na záchytný bod, což je rodina Arizony. Dozví se však nemalé tajemství... Ale teď jen běží čas a pořád ho ubývá. Dokáže to Darina? Dokáže pomoct Arizoně i když ji upřímně nenávidí?

Pocity

Darina se mi vůbec nelíbí. Dalo by se to pochopit, když umřel Phoenix, jenže ten už je mrtví minimálně dva měsíce, ale Darina se pořád chová, jako by umřel včera (a toto se nedá taky pochopit, protože se s Phoenixem celkem často vídá). Je fajn, že pomáhá Krásným Mrtvým, ale dostalo mě, jak Hunterovy do očí řekla, že to dělá jenom kvůli Phoenixovy. Doufám, že se Darina změní, protože už to asi v dalším díle knihy nevydržím.Kniha je o hodně lepší, než ta předchozí. Změnily se tu i postavy, hlavně Hunter, a taky se mi zdá, že Darina se snažila zapojit trochu i mozek... Ale co autorka zapomněla změnit, je Darinino chování, pořád se jenom lituje a naříká. Sice je to lepší než u předchozího dílu, ale pořád mi to celkem vadí. (Taky vám přijde, že si na Darině vylívám zlost až příliš?)

Hodnocení

Dlouho jsem se rozhodovala, jak knihu ohodnotím. Rozhodla jsem se, že dám více hvězdiček než u předchozího dílu, kde řešila Darina smrt Jonase. Rozhodla jsem se proto, že tento díl byl propracovanější, Arizonina smrt byla zajímavější a taky její přátelé a rodina knihu zpestřili. Taky je úžasná obálka. Myslím, že je na ní Arizona...A co mi na knize vadilo, si můžete přečíst v pocitech:))Za všech okolností jsem se rozhodla, že dám knize 3,5 hvězdičky!!

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Bailey

You Might Also Like

0 komentářů