Jestli zůstanu (Gayle Formanová)

By 15:20

Anotace: Moderní příběh pro mladé dívky a ženy. Šestnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče – a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí – odejít, anebo zůstat.


_________________________________


Můj názor: Kniha je poměrně krátká, co se týče časového rozsahu. Příběh je velice emotivní a co si budeme nalhávat, i mě, když jsem četla některé pasáže, začaly pálit oči a pár slziček ukáplo.
Mia má úžasnou rodinu, přítele, nejlepší kamarádku.. no prostě pohodový život. Když se jednoho ráda rozhodnou, že pojedou na rodinný výlet, celý svět se jí otřese v základech. Auto s Miou a její rodinou havaruje a jediný, kdo vyvázl sice vážně zraněný, ale živý, je Mia. Mia se po celou knihu rozhoduje, jestli má zůstat na tomto světě a bojovat, nebo odejít na onen svět za svojí rodinou.Během knihy se ale můžeme dozvědět také informace o Miiné minulosti.
Kniha je celkem originální a jsem opravdu, opravdu ráda, že se jedním jejím výtiskem můžu pyšnit. Je to zase něco jiného a dokáže vás donutit zamyslet se nad tím, jak by jste v Miiné situaci volili vy.
Hodnocení: 93%

Kelsí

You Might Also Like

0 komentářů