Recenze: Sonea - Vyslancova mise

By 9:50

Název: Sonea - Vyslancova mise
Autor: Trudi Canavan
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Zoner press
Počet stran: 367
Česká anotace: Trilogie Zrádkyň - Sonea se vrací.Jak se žije černé čarodějce několik let po bitvě, již vyhrála, ale v níž přišla skoro o všechno? Na napínavou Trilogii o černém mágovi navazuje neméně dobrodružná Trilogie Zrádkyň. Sonea rozhodně ještě neřekla své poslední slovo…
Život plný dobrodružství a hrdinských činů - přesně to očekává okolí od Lorkina, syna černé čarodějky Soney a Akkarina, bývalého nejvyššího lorda. Proto když se mladému čaroději naskytne příležitost stát se asistentem Dannyla, nového velvyslance Společenství čarodějů v Sachace, neváhá a o místo se uchází. V zemi černých mágů mu však může hrozit a hrozí nebezpečí. Byli to totiž právě Sonea s Akkarinem, kteří porazili armádu sachakanských ichanů, kteří kdysi napadli Kyralii. Budou se chtít rodiny poražených mstít?
Sonea je bezmocná, protože jí jakožto černé čarodějce zákony nedovolují opustit Imardin. Rozhodne se alespoň pomoci Cerymu, svému příteli z dětství, který ji teď potřebuje víc než kdy dřív. V Imardinu řádí nebezpečný vrah, který zabíjí Zloděje a prokazatelně ovládá magii.

Sonea

Ano, Sonea je zpět a s ní i nový příběh, nové postavy, nové problémy. Pokud jste si Soneu oblíbili v předchozí trilogii nenechte si rozhodně tuto knihu ujít.

Fakta

V příběhu se setkáváme s černou čarodějkou Soneou.Bitva byla před několika lety a nic zásadního se nedělo.Život všech pokračoval tak, jak měl.Sonea mezi tím zestárla, ale na jejím postavení se nic nezměnilo.Stále jí ostatní lordi tolik nevěří, nemůže vycházet z města a pracuje v nemocnici.Ve městě se objevila nebezpečná droga roet, na kterém jsou už všichni závislí a Sonea to nemůže nechat jen tak být.Její syn, lord Lordkin, se chce vydat za dobrodružstvím a především za poznáním.Když se naskytne volné místo asistenta lorda Dannyla do Sachaky, nezaváhá ani na okamžik.Doufá, že v Sachace získá pár vědomostí o prastaré magii.Boužel Sonea s jeho nápadem vůbec nesouhlasí.Myslí si, že mu v Sachace hrozí nebezpečí, protože se obyvatelé budou chtít mstít za to co napáchali jeho rodiče.Lordkin je však plně rozhodnut a nic mu v cestě nemůže zabránit.
Mezi tím můžeme teké prožívat příběh o zlodějovy Cerymu.Ten řeší problém s Lovcem Zlodějů, který vyvraždil jeho rodinu a je možné, že ted' půjde po něm.
Jak celá kniha vlastně dopadne? Bude Lordkin v Sachace opravdu v bezpečí? Dopadne Cery Lovce Zlodějů?

Pocity

Na knize se mi velmi líbí, jak je vyřešeno dělení kapitol, částí a že myšlenky jsou napsány jiným písmem.Není to pro mě tedy nijak chaotické.Jen by mohli být trošku kratší.Přišlo mi jako dobrý nápad to, že se nesoustřed'ujeme jen na příběh jednoho člověka.Jednu chvíli jsme ve společenství, další v Sachace a později běháme s Cerym po ulicích.Od každého se dozvídáme něco jiného a tím se nestane, že by jste se při čtení nudili.No ikdyž já jsem se do knihy hned od začátku nevžila a chvíli mi to trvalo.Kniha přímo híří jménami a jelikož tam často byli divné jména nevěděla jsem ze začátku o jakou postavu se jedná.
Přišlo mi ale zvláštní jak kniha skončila.Bylo to pro mě takové otevřené a nemůžu se zabvit pocitu, že by měl být ještě jeden díl, o stejných postavách.

Hodnocení

Spisovatelka dokázala napsat velmi dobrý příběh s jednoduchou zápletkou, která však zaujme každého čtenáře, spíše mladšího věku.
Musím se přiznat, že já jsem předchozí trilogii nečetla a doufám, že to v budoucnu napravím.Někde jsem totiž četla, že je dokonce lepší jak Sonea.
Za zmínku určitě patří také obálka, která je jednoduchá avšak velmi povedená.Kniha je v pevné vazbě.Líbilo se mi, že na začátku najdeme pár map a nakonci po dočtení uvidíme vysvětlivky, takže pokud jste nečetli předchozí díly, tak se nebojte, že by jste některým pojmům nerozumněli.
Tato kniha je velmi čtivá, ikdyž vás přes noc nebudou budit otázky co se stane.Tady to totiž nepotřebujete vědět, protože žádné napětí, akce či nebezpečí tady není příliš ve velké míře.
Každého milovníka fantasy tato kniha zaujme a bude si ji chtít přečíst a já mu jeho rozhodnutí nebudu nijak vykrucovat, protože i já si hodlám přečíst další díl, který má název Tessia, kde se dozvíme něco více o vzniku Společenství.Knize přiděluji 4 hvězdičky...
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nkladatelství Zoner Press.

 Natt

You Might Also Like

0 komentářů