Recenze: Dívčí parta - Pomsta bude sladká

By 16:30


Název: Dívčí patra 3 - Pomsta bude sladká
Autor
: Lisi Harrison
Datum vydání: 05/2007
Nakladatelství: Alpress
Počet stran: 248
Česká anotace: Známá parta kamarádek je zase tady! Jejich velitelka a současně i královna všech dění na soukromé dívčí škole je dokonalá Massie. Ambiciózní Alicii už omrzelo hrát druhé housle a rozhodne se, že bude mít vlastní partu. To si ovšem Massie nenechá jen tak líbit. Obě se pustí do boje se všemi prostředky, ztrapňují se navzájem a přetahují se o kamarádky. Rozhodne až focení pro populární časopis, kam se dívky dostanou díky vítězství v návrhářské soutěži. Která z nich bude opravdovou královnou?

Massie vs. Alicia
Ano, je to tak. Alicii už nebaví hrát druhé housle. Nesnese, jak chtějí všichni znát jenom Massie a ji ne. Vadí jí, jak po ní všichni chtějí, aby je seznámila s Massie. Proto začíná bitva o královnu školy. Kdo ji vyhraje?
 
Fakta
Alicia má strach, že Massie pozná, že vyměnila krabice s hlasy, které měly rozhodnout o tom, jaká školní uniforma se bude na škole nosit. Ale i po týdnu se nic neděje a tak Alicia doufá, že Massie na její podvod nepřišla.
Alicia si myslí, že je rozhodně hezčí a chytřejší než Massie, tak se snaží založit novou partu, která bude podobná té minulé, ale bude bez Massie. Ovšem Massie si to nenechá jen tak líbit a rozhodne se, že se pokusí Alicii zničit co nejvíc život. Mezi holkami je napjatá atmosféra a každým dnem se zvětšuje jejich nepřátelství. Nejvíce Alicii mrzí, že ji holky jednoduše vymění za Claire. Budou se holky znovu bavit, nebo se budou navzájem pomlouvat až do konce školy?

Pocity
Kniha se čte rychle. Jako v minulém díle, tak i v tomto bylo plno drbů, hlášek, ale také i lásky. Nejvíce mě na této knize překvapilo to, že se Alicia rozhodla odejít z party a založit si novou. To musela Alicia Massie hodně závidět. I v této knize hraje důležitou roli Claire. Zastupuje Alicii a má šanci dokázat, že patří do party. Ale všechno není tak lehké, jak se zdá. Claire se musí něčeho, co je pro ni velice důležité, vzdát. Probrečí kvůli tomu bezpočet nocí, ale zase může trávit čas s Massie, Dylan a Kristen.

Hodnocení
Kniha vás dokáže rychle vtáhnout do děje. Zase se pohybujeme v kruhu módy a také vtipu, který z pusy vypouští většinou Massie. Neměla bych ale zapomenout na bratra Claire, Todda. Todd a jeho kamarád Nathan vás dokážou rozesmát, ale i rozbrečet. Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst i tento díl Dívčí Party a dávám knize 3,5 hvězdičky.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Alpress.
Bailey

You Might Also Like

0 komentářů