Recenze: Upíří polibky - Rakve lásky

By 17:36

Název: Upíří polibky - Rakve lásky
Autor: Ellen Schreiber
Datum vydání: 2011
Počet stran: 160
Česká anotace: Může láska k upírovi přestát nástrahy světa?Ravenin dávný sen se konečně splnil! Našla si přítele, který je nejen citlivým gotikem jako ona, ale ještě navíc i princem temnot – upírem, o němž vždycky snila. Jenže jejich štěstí nevydrželo dlouho. Alexander ze svého sídla na Benson Hill zmizel. Zoufalá Raven je však odhodlána ho nalézt, a tak využije nadcházejících jarních prázdnin a vydává se po jeho stopách do sousedního městečka. Při svém pátrání se seznámí s přitažlivým Jaggerem, ze kterého se záhy vyklube upír a navíc Alexandrův zapřísáhlý nepřítel. Raven se vrací se do Dullsville a přestože se jí nakonec podaří svého milého najít, její dobrodružství rozhodně nekončí. Právě naopak.


Rakve lásky
Zajímavá název, že? Jedná se o název druhého dílu série Upiří polibky. Opět se tady setkáváme s Raven, milovnicí upíru a Alexandrem, jejím gotickým přítelem. Ještě něco pro seznámení s knihou než začneme. Tady jde o běžné tradiční upíry, dalo by se říct od Drákuly. Nepotřebujete žádný dřevěný kůl pro jejich zabití, stačí obyčejný česnek. A právě tady toto se mi na knize opravdu líbí a za to má u mě autorka velké plus.


Fakta
Raven vždy byla terčem posměchu, kvůli svému oblečení a chování. Až do doby co se do starého gotického sídla nastěhují Sterlingovi. Jenže teď je Alexandr pryč a Raven se cítí osaměle. Stále si pokládá otázku proč zmizel když už konečně zjistila jeho tajemství? Proč když už ví že je upír?
Její jediná kamarádka Becky už na ni také nemá čas. Všechen volný čas tráví se svým klukem Mattem. Raven jí to však nemá za zlé. Vždyť ona by byla také s Alexandrem.
Při sledování filmu Rakve lásky, si uvědomí, že musí něco udělat. Proto se rozhodne Alexandra hledat v Hipsterville, kde bydlí její tetička Libby. Podaří se jí to?


Pocity a Hodnocení
Nejdříve musím říct něco k obálce. Vůbec, ale vůbec se mi nelíbí, a k tomu všemu ještě ten název. Kdybych si sama knihu kupovala, asi by mě tady toto všechno odradilo, ale to je jen věc názoru.
Kniha sama osobě je zajímavá a čtivá. Pro mě to nebylo žádné nebezpečné a vzrušující čtení, já jsem si pouze zkrátila svůj volný čas. Je to spíše oddechové čtení.
Děj volně navazuje na předchozí díl. Humor, naděje, pátrání a láska. To vše tuto knihu vystihuje. Líbilo se mi urychlení děje. Příběh je vyprávěn svižně a vtipně. Tento příběh si zamiluje každá dospívající dívka.
Někdy mi vadilo chování Raven. Byla strašně pošetilá, nerozvážná a někdy jsem se ji musela smát. Ale tak uvažuje jako holka v jejím věku, která si jde za svým snem, což nemůžu autorce dávat za zlé.
Nové postavy knihu jenom zpestřili. Hlavně upír Jagger nebo Ravenina teta Libby. Otevřený konec v nás zanechá spoustu otázek a navnadí vás na další pokračování.
Musím uznat že tento díl byl o mnoho lepší než předchozí. Stále, ale doufám, že autorka ve třetím díle napíše a vymyslí něco co mi přímo vyrazí dech a já budu hodně překvapená. Z  předchozí věty můžete pochopit, že já si tuto sérii rozhodně dokoupím (no spíše dosbírám). Knize dávám 3 hvězdičky...

                 Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nkladatelství Zoner Press.

 Natt

You Might Also Like

0 komentářů