Myši (Gordon Reece)

By 16:50

Anotace: Šestnáctiletá Shelley a její matka jsou jako šedé myšky – nervózní, plaché a přeochotné. Je snadné je využít a zneužít, což si dobře uvědomoval otec Shelley i její spolužačky ze střední. Právě před nimi uprchnou matka s dcerou do nového domova na venkovské samotě, kde obě nečekaně rozkvetou a svět se zdá konečně snesitelným místem. Nově nabytý klid však záhy naruší lupič, který se jedné noci vloupe do domu. Shelley se probudí, slyší, jak vržou schody, a v následujících mrazivých minutách se její život obrátí vzhůru nohama. Moc dobře totiž ví, že když už se kočka dostane do myší díry, neodejde bez kořisti...

_________________________________


Můj názor: Abych pravdu řekla, když jsem si tuhle knihu psala na seznam knih, které chci na Vánoce, vůbec jsem netušila, co od ní čekat. Do té doby jsem ještě žádný thriller nečetla a po celou dobu, kdy na mě kniha jen koukala z knihovny, mi v hlavně výřila jen jedna otázka. "O čem to bude?" Proto jsem se rozhodla nečekat a na knihu jsem se vrhla co nejdříve. Ano, četla jsem ji sice celkem dlouho, ale mohl za to ten blázinec okolo pololetí.
Do Myší jsem se začetla rychle, neměla jsem s tím žádný problém a pak jen četla a četla.. Postupem času se mi v hlavě začal rýsovat určitý obrázek, o tomto žánru.. a o knize celkové. Musím se ale přiznat, když došlo v tomu hlavnímu, čekala jsem něco "drsnějšího".
Jasně, jasně, vraždy jsou odporné, zvláště o nich takhle číst, ale já nevím.. prostě jsem čekala něco jiného. Něco, z čeho mi bude naskakovat husí kůže, něco, z čeho se budu bát vyjít večer z postele, ale to se nestalo. Přesto to ale nebetu tak, že by mě kniha zklamala. Přeci jen to je teens-thriller.
Shelley, hlavní hrdinka si prochází horší částí svého života. Ve škole zažívá šikanu, rodiče se jí rozvádějí.. Jak sama říká, je jen Myš, která hledá tichý a klidný koutek skrytý před všemi. Jakmile se ale s maminkou přestěhuje do Zimolezového domu, celý život se jí obrátí naruby a ona si najednou uvědomí, že už nechce být Myš, která se přede všemi schovává. Chce se postavit oné surovosti života.
Na knize mě asi nejvíce zaujal styl, jakým Shelley žije a její postřehy.
Víte, ono to není obyčejný thriller. Tenhle vás donutí se nad svým životem zamyslet. A i když to není úplná špička, v knihovničce určitě nikomu neuškodí.
Nad hodnocením jsem hloubala hodně dlouho. Zvažovala jsem všechna pro a proti knihy, všechno, co mi kniha dala a nedala. Co jsem čekala, co mě překvapilo.. Nakonec jsem se rozhodla tak, jak jsem se rozhodla. Zvolila jsem hodnocení, které jsem tak nějak cítila, že je správné.
Hodnocení: 81%
Kelsí

You Might Also Like

0 komentářů