Recenze: Stefanovy deníky - Zrození

By 19:56

ZKUS TO...: Stefanovy deníky - Zrození - foto
 
Název: Stefanovy deníky - Zrození
Autor: L.J. Smith
Datum vydání: září 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 240
Česká anotace: Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Příběh se odehrává ve Virgínii během války Severu proti Jihu. Stefanův otec se ujme vzdálené příbuzné Katherine, která osiřela. Stefan i jeho bratr Damon se do ní zamilují, ona je miluje oba. Stefan se s ní sblíží, ale brzy zjistí, že s Katherine není všechno v pořádku. V městečku se po řadě záhadných úmrtí zvířat i lidí začne šířit panika, lidé se obávají upírů. Stefan se bojí, že za vším je Katherine. Stefanův otec zorganizuje lov na upíry. Když zjistí, že jeho synové stojí na straně upírů, oba je zastřelí.
Zachrání je Katherinina komorná a oni si můžou vybrat - umřít, nebo se stát upíry. 


Co se dělo předtím...

Knihu se rozhodli napsat producenti úspěšného seriálu The Vampires diaries na motivy seriálu. Děj se soustřeďuje na minulost bratrů Salvatorů. Především na Stefana.
Někde jsem četla, že by měli být dokonce i Damonovy deníky. No uvidíme jak se tento nápad bude odvíjet dál.

Fakta

Jak už znázvu vyplývá kniha je napsána z pohledu Stefana.
Příběh se odehrává ve vesnici Mystic Falles v roce 1860. Všichni si žijí svůj poklidný život, avšak to se brzy změní.
Na příkaz svého otce se musí Stefan oženit s Rosalyn aby přibyli rodině Salvatorů pozemky. Jako vzorný hoch svého otce poslouchá a je přinucen ke sňatku s dívkou, kterou nemiluje. V té době přijíždí do města nová dáma Kathrine se svou služebnou Emily a ubytují se u Salvatorů. Stefan se svým bratrem Damonem se do ní okamžitě zamilují a ona do nich také. Tím se všechno začíná komplikovat.
Město pronásledují ohavné útoky zvířat. Při jednom z nich je obětí Rosalyn. Na krku mívají dvě malé ranky, pár centimetrů od sebe. Někteří obyvatelé si myslí, že je to práce démonů jiní  že upírů.
Postupem času si bratři všimnou, že Katherine je jiná a dozví se o ní pravdu. Občané Mystic Falles uspořádají hon na upíry. Oba se snaží uchránit Kathrine, nicméně přitom zahynou. Zabil je jejich otec, který je zavrhnul.Můžou se však rozhodnou. Stanou se upírem nebo raději zemřou? Jak celý příběh dopadne?

Pocity

Na knize mi hodně vadilo, že si lidé tykali vzhldedem k době ve které žijí. Přece v tom roce nemohli jít po ulici a zdravit se ,,Ahoj". Dále by se nemuselo některým lidem líbit překlad sporýše. V této knize je rozrazil a myslím si že v seriálu i v jiných knížkách je uveden sporýš.
Z celé knihy mi kazila dojem Kathrine. Nelíbilo se mi jak se chovala. Přišla mi jako nějaká malá namyšlená holka. V některých částech mě docela štval i Stefan.No snad se to v dalším díle změní.
Samozřejmě byli tam i pozitiva. Líbil se mi ten konec. Podle mě bylo zajetí Katherine pěkně popsáno. Také nějaké nápady byli dobré. Myslela jsem si, že když to napsali producenti seriálu, nemůže mě v knize nic překvapit, protože seriál sleduji. Ale spletla jsem se například v seriálu není zmínka o Rosalyn a jiných věcech.

Hodnocení

Takže jak bych měla tuto knihu ohodnotit. No popravdě mě ničím neuchvátila. Kniha byla zajímavá a na konci i napínavá. Kniha je docela tenká takže se čte docela rychle a lehce. Je to takové oddechové čtení. Příběh byl tak průměrný, ani ne špatný ale ani ne dobrý. Jelikož sem četla i upíří deníky můžu říct že tato kniha je rozhodně zajímavější a zábavnější. Musím ale přiznat, že se docela těším na pokračování. Za tento děj a obálku (musím říct, že obálka se mi líbí zvláště proto, že jsou na ní filmový herci) dávám 3 hvězdičky.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Natt

You Might Also Like

0 komentářů