Recenze: Spiknutí 365 - Leden

By 20:06

Název: Spiknutí 365 - Leden
Autor: Gabrielle Lord
Datum vydání: Leden 2010
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 184
Česká anotace: Callum Ormond dostal varování. Má 365 dní, aby si zachránil život!Odpočet začal a čas běží...Calův klidný život končí v okamžiku, kdy začíná smrtící odpočet. Stává se z něj kořist. Lovený uprchlík, který udělá cokoli, aby přežil.
Podaří se mu získat záhadné kresby, které mu odkázal jeho otec? Dokáže vyvrátit obvinění, že napadl členy vlastní rodiny? Dostane se ze zajetí brutálních zločinců? Podaří se mu přežít?
Čas běží. Každá vteřina může být ta poslední.

365 dní

V knize najdete napětí, nebezpečí, záhady, dobrodružství, akci a neuvěřitelný spád událostí.
Dohromady již vyšlo všech dvanáct knih. Ke každému měsíci patří jedna kniha, která nás seznamuje s neuvěřitelným dobrodružstvím Calla Ormonda. Autorka ve všech knihách popisuje jeden rok života patnáctiletého chlapce. A jen taková malá zajímavost, kniha je napsána v ich-formě.

Fakta

Hlavním hrdinou je Call Ormond. Příběh je napsán z jeho pohledu.
Callum dostává varování a podivně vypadajícíh muže. Musí utéct a skrýt se 365 dní. Call toto varování nebere příliš vážně. No, prozatím..
Po nebezpečné příhodě na lodi a nevinné smrti otce začíná spád událostí a Call se ocitá na útěku. Jedinou oporou je mu jeho kamarád Boges. K tomu všemu jdou po něm jdou dvě skupinky lidí a zajímá je Záhada Ormondu neboli Singulara Ormondů. Calla by zajímalo co to všechno znamená. Nejdřív otcovi krasby poté ta Singulara. Nejhorší je, že ke konci ho přece jen jedna banda dostane.
Uteče Call nebo ho zabijí? Pomůže mu ta krásná dívka? Jak to všechno dopadne?

Pocity


Děj by mohl být více zajímavější. Po několika nudných stránkách se tedy nakonec začalo dít něco nebezpečného a akčního. Po prvním odstavci jsem byla docela zmatená co to znamená. To se sice zpravilo, ale můj dojem z knihy se nijak nezměnil. Myslela jsem si, že když to je knižní hit začtu se do toho a už mě to nepustí. Ale spletla jsem se. Některé věci by podle mého mohli být trošku víc reálnější.
Na knize jsem si neoblíbila žádnou postavu. Nikdo mě ani trochu nezaujal. A Call? No myslím si, že jako hlavní hrdna by mohl být trošku více zajímavější a propracovanější vzhledem ke svému věku. No jediný kdo by tak trochu mohl zaujmout je strýček Raf, který ma své úmysly a tajemství.
Konec skončila autorka v tom nejlepším. Takže jste zvědaví jak se Call z této situace vyhrabe a chcete si přečíst další díly.

Hodnocení

Knihu bych tak viděla na oddechové čtení. Čte se velmi rychle a za den ji máte přečtenou, nejspíš protože je opravdu tenká.Ještě jsem nezmínila obálku, která mě zaujala a líbí se mi. Ikdyž jsem knihu dost zkritizovala přesto si hodlám přečíst druhý díl. Možná mě série přece jen začne bavit. No tak teď k hodnocení nebyl to ani tak nejhorší kniha jen byly některé části nudnější, ale zase nemůžu říci že je nejlepší, sice mě pří některých částech až vyskakovala husí kůže musím říct, že jsem našla víc záporných bodů a proto knize, ději a obálce dávám 2 hvězdičky.
Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment

Natt

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Tento díl i ostatní díly čtu , ale tenhle příběh Callumba Ormonda mě zaujal. Musím přiznat že i výc než třeba Harry Potter, nebo třeba Percy Jackson podle mě je to opravdu výborný příběh. Doporučuji všem Dominik Hříbal - jo a mimochodem nikdo mě neprozraďte jsem hledaný. a mám 365 dnu na to abych přežil a sakra musim končit oni jsou tady našli mě končíímmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

    OdpovědětVymazat