Recenze: Percy Jackson 5 - Poslední z bohů

By 20:07

PJ5: PzB
Název: Percy Jackson 5: Poslední z bohů
Autor: Rick Riordan
Datum vydání: 2.září 2011
Nakladatelství:
Fragment
Počet stran: 408
Česká anotace: Jmenuji se Percy Jackson... Blíží se mé šestnácté narozeniny. V táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa. Začne docela nevinně. Když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas...


Dobro nebo zlo

Polobohů je málo a stále jich ubývá. Buď zemřou nebo přejdou na stranu Krona, vládce Titánu.
Už víme jistě, že Percy může zachránit svět před zlem, nebo nechat zlo vyhrát. Záleží jen na jeho rozhodnutí.

Fakta

Jako všechny předchozí díly, tak i tento je zapsán z Percyho pohledu.
Percymu má být za týden šestnáct let a má se vyplnit velké proroctví. Kronos stále sílí a se svou armádou se chystá dobít Olymp.
Percy také navštíví otcův palác, dozví se proroctví a válka začne naplno.
Většina knihy popisuje bitvu. Také aby ne, když se rozhoduje o osudu lidí.
Některé postavy mě velice překvapily. Nejvíc mě ale asi překvapil ten zvěd v táboře. Taky se mi zdálo, že se Percy trochu změnil na konci knížky. Annabeth se mi zdála pořád stejně chytrá a nadaná a Clarisse je pořád panovačná. Také zůstalo stejné místo, kde se děj odehrává.


Pocity

Knihu jsem měla přečtenou rychle. Byla zábavná, napínavá, záživná tak jako předchozí díly. Jediné co mi vadilo byl ten začátek. Byl nudný a zdlouhavý, ale jak jsem se dostala k ději, který byl už zase dobrodružný, tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout.
Obálka je taky velice zajímavá. Je na ni Percy, jako na všech ostatních, a ještě je na ní Kronos. Nakladatelství udělalo dobře, že nechalo všechny původní obálky a nesnažili se vytvořit nové. Kdo ví jak by to dopadlo.:)

Hodnocení

Jak to shrnout? Percy zase nezklamal. Vystupovalo tady hodně postav, místo děje bylo jako v minulých dílech - New York. Až na ten začátek, který bych nudný bych jinak řekla, že je to nejlepší díl z celé série.Teď další otázka. Percy už končí? Jak se to vezme. Druhá série nebude jenom o Perseovi, ale o jiných hrdinech. Ale doufám, že se v nich bude objevovat Percy často.
K téhle knize už nemám co říct, snad jen to, že poslední díl Percyho Jacksona perfektně uzavřel celou první sérii, a proto dávám zasloužené 4,5 hvězdičky.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Bailey

You Might Also Like

0 komentářů