Recenze: Krásní Mrtví - Jonas

By 17:30

Krásní mrtví - JONAS

Název: Krásní mrtví - Jonas
Autor: Eden Maguire
Datum vydání: březen 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 271
Česká anotace: Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska... Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek... Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?


Kdo koho zabil?

Proč jsou Krásní mrtví na Zemi? Aby zjistili, kdo je zabil a taky proto, aby měli "klidnou" duši, než navždy opustí svět.
Jediný problém je to, že na to mají pouze jeden rok, potom dostane šanci někdo jiný...
Jonas má už jenom deset dní, potom mu vyprší čas a on odejde, aniž by se dozvěděl, proč zemřel. Dokáže Darina zjistil co stálo za Jonasovou smrtí nebo odejde dřív než zjistí pravdu?

Fakta

Kniha je (dalo by se říct) napůl román a napůl detektivka.
Hlavní postavou knihy je Darina, která musí pomoct andělům přijít na to, kdo je zabil…
Darinina kluka Phoenixe zabili, ale záhadný Hunter ho "proměnil" na Krásného mrtvého a taky díky tomu je Darina poznala.
V téhle knize dostala Darina úkol pomoct Jonasovi najít jeho vraha. Odpověď na tuto otázku musí hledat u Jonasovi přítelkyně Zoey...
I když jsou Krásní mrtví "andělé" v knize si říkají zombie.

Pocity

Kniha na mě působila rozporuplným dojmem. Autorka jakoby přeskočila začátek a hned se ocitáme uprostřed dění, což je trochu zmatené.
Děj knihy ubývá velmi rychle, to co jiný autor napíše na deset stránek má ona na třech. Někdy je to ale i výhoda, že nemusíme přeskakovat nudné odstavce.
Co musím ještě zdůraznit, je to, že autorka téměř nepopisovala místo děje, a když ho popsala, tak si čtenář nemohl představit jak místo vypadá. Tímto samým způsobem popisovala i postavy, které si čtenář může jen velmi těžko představit.
U každé knihy jsem si vždycky našla oblíbenou postavu, ať už to byla hlavní postava nebo nějaká vedlejší u téhle knihy jsem bohužel žádnou nenašla. Možná v dalších dílech...

Hodnocení

Kniha je tenká, takže ji máte rychle přečtenou. Kniha je určena spíše pro oddechové čtení.
Na knize se mi líbilo, že se všechny otázky vyřešili a nikdy nezůstalo nic bez vysvětlení.
Jedno velké plus dávám obálce, kvůli které jsem si také knihy všimla.
I když obsah nebyl podle mých představ a myslím, že autorka by mohla knihu napsat lépe dávám jí 2 hvězdičky.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment.
Bailey

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Ahojky, promiň, že tady spamuju, ale chtěla jsem upozornit na soutěž o knihy, která probíhá u nás na blogu.

    Chtěly jsme informovat co nejvíce lidí, aby nikdo nepřišel o možnost získat super knížky. Mohly bychom poprosit o uveřejnění tohoto článku i tady? Díky, Kisee ze speak-to-you-fantasy.blog.cz

    Odkaz: http://speak-to-you-fantasy.blog.cz/1112/vanocni-soutez-o-knihy

    OdpovědětVymazat