Recenze: Hunger games - Síla vzdoru

By 20:47

Název: Hunger Games - Síla vzdoru
Autor: Suzanne Collins
Datum vydání: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 344
Česká anotace: Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...

Může naspoilerovat předchozí díly!

Všechno jednou končí..

A je to tady. Ten fenomenální, nervy drásající a hlavně emočně vypjatý konec.

Fakta

Katniss přežila i druhé Hladové hry, které byly ještě drsnější než ty první. Byly to čtvrtohry. I když utrpí vážná poranění, dostane se z toho.
Kapitol nechal vypálit 12. kraj a to mu Katniss nikdy neodpustí. Byl to její domov. A tak se ocitá v kraji 13. Ano, v tom, o kterém si myslela, že neexistuje. A nejenom ona..
Kapitol ale udělal ještě jednu ohavnost. Zajal Peetu a mučí ho, aby Katniss zlomil. A to se mu povede. A tak začíná jedna velká záchranná mise. A Katniss stane Reprodrozdem.
Komu dá Katniss nakonec přednost? Peetovi nebo Hurikánovi? Především si ale musí uvědomit, že už nic není tak, jak bývalo. Podaří se jí to překousnout? A kdo nakonec odejde z války jako výtěz?

Pocity

Na tenhle díl jsem se hodně těšila, ale zároveň jsem se ho bála. Co přijde? Kdo zemře? Tohle všechno se mi při čtení téhle knihy honilo v hlavě. Nakonec to bylo ještě horší, než jsem čekala. Nemyslím to v tom smyslu, jako že by to bylo strašné. Je to myšleno tak, že jsem nečekala, že zrovna mé oblíbené postavy nechá Collinsová zemřít.
No a tohle byla jedna várka nekonečného breku. Druhá a ještě větší byla, když se Katniss celou dobu rozhodovala, kdo je pro ni ten pravý. Hurikán nebo Peeta.
Bylo to zkrátka a dobře hodně emotivní. Ne jen nějaké částni, ale celá kniha.
Kniha neskončí Happy Endem, jako je v dnešní době už zvykem, ale skončí přesně tak, jak by to skončilo v opravdové válce.

Hodnocení

Líbilo se mi, že Collinsová knihu napsala tak, že se v ní ukázala všechna bezohlednost a krutost války. A navíc ta realičnost celého příběhu. Jednu chvíli jsem si myslela, že se to opravdu odehrává a že když se podívu z okna, uvidím tam jen popel a mrtvoly.
Kniha ve mě zanechala hodně pocitů ať už dobrých či naopak záporných, ale z některých se prostě nejde jen vypsat. Když jsem knihu dočetla, musela jsem nad ní pořád přemýšlet. Ale přesně tohle by v nás měla dobrá kniha vyvolat.
rie Hunger Games je jedna z nejlepších dnešní doby a určitě by si ji měla každý přečíst. I když si myslí že ho to nebude bavit. (Tohle jsem si říkala i já, než jsem se dostala k prvnímu dílu a vydíte, jaké o tom teď píšu chvalozpěvy..)
Suzanne Collins je skvělá autorka, která v nás umí vyvolat emoce. Nebojí se a odhaluje svět takový, jaký opravdu je.
Knihy si u mě v srdci vybojovali čestné místo a nedám na ně dopustit. Čestné místo mají i u mě v knihovničce a jsem velice ráda, že jsem se k takovýmhle pokladům dostala.
Mám takové tušení, že na mě ještě dlouho žádná kniha takhle nezapůsobí..
Nemám jinou možnost, než dát knize 5 hvězdiček.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Kelsí

You Might Also Like

0 komentářů