Recenze: Dvě zrcadla

By 19:23

Název: Dvě zrcadla
Autor: Karolina Limrová
Datum vydání: květen2011
Nakladatelství: Host
Počet stran: 280
Česká anotace: Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Na půdě chátrajícího sídla objeví prastaré zrcadlo, jehož kouzelná moc ho zavede do pokoje neznámé dívky. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho nitru se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu obraz v zrcadle nestačí? Co když víc než po lidské krvi zatouží po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít víc než její úsměv?

I Češi můžou mít dobré knihy..

Dvě zrcadla. Láska. Nebezpečí. Tyhle tři slova knihu nejvíce vystihují.
Kniha je ryze česká, takže čeština je perfektní. I když neznám mnoho knih, tuhle bych řadila do skupinky průměrných Českých knih.

Fakta

Příběh se rozvíjí ze tří pohledů a na konci je v epilogu přidán i pohled čtvrtý. Vždy na začátku určité části je pohled z Joshuovi minulosti. Další pohled patří také Joshuovi, tentokrát je to ale pohled jeho přítomnosti. Po Joshuových pohledech následuje pohled Kate. Nakonec se v epilogu objeví pohled Dannyho.

Joshua: Joshua je upír, který se vydá cestou dobra: místo aby lovil lidi, začne lovit zvířata. Jestli chcete Joshuu k někomu přirovnat, tak by se jeho povaha dal přirovnat k Edwardovi Cullenovi (Stmívání) nebo k Stefanu Salvatorovi (Upíří deníky).

Kate: Obyčejná dívka, která pracuje v knihkupectví. Opět tu můžeme vidět podobnost s Bellou (Stmívání) nebo s Elenou (Upíří deníky).

Danny: Danny je nejlepší kamarád Kate. Později se zjistí, že je lovec upírů..

Sandra: Sandra je Joshuva bývalá žena a je také upírka. I když už 2 století nejsou spolu, Sandra stále Joshuu miluje.

Kate s Joshuou se poznají pomocí dvou prastarých zrcadel. Joshua vidí Kate ve dne, Kate Joshuu pouze v noci. Navzájem se můžou vidět pouze pár okamžiků..
Když se Kate v zrcadle pár dní neobjeví, začne o ni mít Joshua strach a vydá se ji hledat. Jeho pokus o setkání ale dopadne katastrofálně a tak vše do svých rukou vezme Kate.
Kate Joshuu najde a začnou spolu chodit. To ovšem nemůže Sandra překousnout a poštve proti Kate dalšího upíra a on Kate i s její matkou unese...
Přijde Joshua včas? Budou už mrtvé?

Pocity

Z téhle knihy mám pocit docela dobrý, ale trochu mi vadila ta podobnost s dalšími upířinami. Vytkla bych ale ještě jednu věc.. Nechápu a myslím si, že nejsem jediná, jak jsou v knize rozděleny kapitoly. To je ale jen takový malý detail a na celkovém ohodnocení nebude mít skoro žádný vliv.

Hodnocení

Kniha se mi líbila. Je to taková romantická oddechovka na večer. Od knihy jsem ale očekávala více akce.
Kniha je záživná a dobře se čte. Je to asi tím, že autorka je češka. Knize dávám 3 hvězdičky.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Host

Kelsí

You Might Also Like

0 komentářů