Recenze: Hunger games - Vražedná pomsta

By 19:53

Název: Hunger games: Vražedná pomsta
Autor: Suzanne Collins
Datum vydání: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 336
Česká anotace: Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Může naspoilerovat předchozí díl!

Pokračování

V poračování Hunger Games se můžete těšit na překvapivé zvraty, neopětované lásky i nervy drásající okamžiky. Dočkáme se také okamžiků, kdy nám začnou z očí téct slzi a v neposlední řadě hlavně naprosto fantasticky propracovaném příběhu o zemi Panem, jejíž osud může změnit pouze jediná osoba.

Fakta

Katniss s Peetou odjíždí na Turné vítězů. Opět hrají zamilovaný pár, ale o jeho pravosti nikoho nepřesvědčí.
Katniss začíná docházet, že čin, který udělala na konci Hladových her má pro jiné skyrý význam. Je si jistá, že ji za to popraví nebo zbičují, ale to, co na ni i Peetu připravili je mnohem horší.
Začínají čtvrtohry, které mají vždy speciální pravidla. Pro Katniss s Peetou to nevypadá dobře a jejich noční můry se stávají skutečností.
Katnis je rozhodnutá chránit Peetu, protože si přeje aby přežil a to i na úkor svého života.
Kdo tohle strhující čtení nakonec přežije?

Pocity

Když jsem dočetla první díl, nečekala jsem, že i druhý díl bude stejně úžasný jako první.
Každý očekával od druhého dílu něco jiného, ale to, co Suzanne nakonec vytvořila nečekal nikdo. Pod Suzanninima rukama vyšlo na svět něco, co můžu s čitým svědomím řadit na stejnou příčku jako Harryho Pottera.
Příběh mi připadal jako realita, že jsem si občas myslela, že se opravdu děje.
Knihu si musí prostě každý oblíbit, ať už milovník dobrodružství nebo milovník romantiky.
Suzanne knihu 'utla' v tom nejnapínavějším okamžiku, takže zůstává napětí až do posledního dílu.

Hodnocení

Kniha je úžasná, ale přeci jenom bych tu jednu výtku měla. Začátek byl nudný a ničím mě neuchvátil. Poté co ale přišla na řadu akčnější čát už to bylo zase napínavé. A nakonec samotné vyvrcholení bylo prostě úchvatné. Mám tady ještě jeden vzkaz pro Suzanne: "Klobouk dolů nad tak originálním a promyšleným příběhem, jaký jsi dokázala vytvořit." Musím říct, že je to jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla a proto dávám 5 hvězdiček.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment
Kelsí

You Might Also Like

0 komentářů