Nástroje smrti: Město ze skla (Cassandra Clare)

By 15:59

Anotace: Aby Clary zachránila život své matce, musí se vydat do Skleněného Města, dávného domova všech lovců stínů, přestože vstup do města bez povolení je proti Zákonu a porušení Zákona se trestá i smrtí. A aby toho nebylo málo, dozví se, že Jace ji ve městě nechce a Simona uvrhli lovci stínů do vězení, jelikož jim upír, kterému neublíží sluneční světlo, připadá krajně podezřelý. Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Dokáží však podsvěťané a lovci stínů zapomenout na vzájemnou nenávist a bojovat za společnou věc? Jace si uvědomuje, jak moc je ochoten kvůli Clary riskovat. Podaří se Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi a zachránit Skleněné Město?

_________________________________

Můj názor: To už Nástroje smrti končí? Ano i ne. Jak se to vezme. I když jedna trilogie, skončila, Cassandra píše dál. V Česku ovšem pokračování zatím nikdo vydat nechystá.
Skoro hned na začátku příběhu se ocitáme v úžasné zemi Idris. V jejím srdci. V hlavním městě.. v Alicante. Clary se na vlastní pěst dostane do Alicante. Je to tam proni nebezpečné a ví to, ale Démoní věže přeci drží město pod ochranou, no ne? No.. zanedlouho ji čeká nemilé překvapení.
Clary začíná rozlušťovat jednu velkou "hádanku". Když už si myslí, že je na konci, vše se znova zamotá a je zpět na začátku.
I když jsem knihu četla docela dlouho, nebyla to její chyba. Mohla za to škola. A teď se budu zase opakovat.. Šíleně, ale opravdu šíleně mi vadí ty zdlouhavé kapitoly, ale bohužel, s tím já nic nenadělám.
Kniha naprosto fantasticky uzavírá trilogii. Ten spád nakonci a konečné vyvrcholení mi vyrazilo dech a mě nezbylo nic jiného než jen koukat s otevřenou pusou.
Kniha nekončí nijak otevřeně a i když tam pár "pochybností" je, nemyslím si, že by tahle trilogie potřebovala nějaké pokračování. Samozřejmě, jestli jednou u nás vyjde, koupím si ho, ale jen za zvědavosti. Ale už teď mám takové neblahé tušení, že Cassandra zase "provede" Clary a Jaceovi nějakou špatnost.

Hodnocení
:
99,9%
Kelsí

You Might Also Like

0 komentářů