Nástroje smrti: Město z popela (Cassandra Clare)

By 17:01

Anotace: Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. 
_________________________________


Můj názor: Kniha je z hodně dobrého soudku, ale ze začátku to byla celkem nuda. Na druhou stranu, nemohlo to začít už od bitvy.
Ze začátku se příběh odvíjel celkem poklidně a řešilo sem tam jen Simon/Jace. Jace/Simon. (Samozřejmě, že Jace, copak to nevidíš?!) Pak už to ale dostává spád a ten jsem si naprosto užila. I samotné vyvrcholení je super, což si myslím, že takhle to nikdo nečekal.
Před hlavními postavami se tu objevují celoživotní rozhodnutí. Před námi, čtenáři, nervy drásající okamžiky, ale i romantické chvilky, při kterých se nám začnou v očích třpitit slzy.
Musím ale říct, že mám jednu věc, která se mi vůbec, ale vůbec nelíbí. A tou věcí jsou strašně dlouhé kapitoly. To mi neskutečně vadí, ale nemá to skoro žádný vliv na mé hodnocení.
No a ptáte se co obálka? Díky bohu nechali u téhle knihy obálku originální. Protože to, co předvedli u prvního dílu, to je něco neskutečného.
Obálka na první pohled upoutá vaši pozornost a pak už ležíte doma, čtete knihu a ani nevíte, jak se to stalo:)
Hodnocení: 98,5%
Kelsí

You Might Also Like

0 komentářů