Hraničářův učeň: Rozvaliny Gorlanu (John Flanagan)

By 16:00

Anotace: První kniha fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Redmontu. Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…

_________________________________


Můj názor: Pro začátek vám dám jednu radu: Nečtěte epilog! Knihu jsem si půjčila v knihovně a když jsem se jednou večer rozhodla si ji přečíst, hned jsem také skončila. Epilog je strašně zdlouhavý, hodně nudný a čtenář neví o čem se tam vlastně mluví. Po radě Kelsí, jsem ho přeskočila. A teď jsem za to ráda. Myslím, že bych se k přelouskání této knihy nikdy nedokopala.
Willa jsem si oblíbila. Už na začátku mi byl sympatický a naše "knižní přátelství" se stále utužovalo. Ještě je tady Halt. Ze začátku to byl velký morous, ale když ho poznáte víc zjistíte, že je takový filuta a do příběhu patří.
Při některých částech jsem se musela usmívat. Příběh byl záživný a napínavý. Je to spíše oddechové čtení. První Willova výprava byla krásně popsána. Každý detail byl dobře zpracovaný. Když si přečtete první díl, budete muset i pokračovat. Není to úplně nejlepší kniha, ale svou originalitou a naprosto odlišným příběhem si mě získala.
Druhý díl jsem si šla na druhý den půjčit a už ho mám i přečtený. Dokonce byste se mohli dočkat i hodnocení.
Hodnocení: 72%

Natt

You Might Also Like

0 komentářů